Ana Sayfa Dünya 9 Nisan 2022 19 Görüntüleme

Zelensky: Ukrayna ile müzakere, Rusya için tek şans

Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş devam ediyor…

Sık sık halkına bildiriler gönderen Ukrayna Devlet Lideri Vladimir Zelenskiy, bu kere devlet başkanlığı binasının önünden halka seslendi.

Zelenskiy yayınladığı görüntü iletisinde, Rusya’nın kendi yanlışlarından kaynaklanan ziyanını azaltmak için tek bahtının, Ukrayna ile manalı müzakere olduğunu bildirdi.

“ADALETİ TEKRAR SAĞLAMA ZAMANI”

Ukrayna ile Rusya ortasındaki müzakerelere değinen Zelenskiy, “Ukrayna için toprak bütünlüğünü ve adaleti tekrar sağlama vakti geldi.” dedi.

‘MÜZAKERELER RUSYA İÇİN TEK ŞANS’

Vladimir Zelenskiy, aksi takdirde verdiği kayıplar yüzünden Rusya’nın yükselmesi için birkaç jenerasyonun bile kâfi olmayacağını vurgulayarak, “Ukrayna için manalı, barış ve güvenlik müzakereleri, Rusya’nın kendi yanılgılarından kaynaklanan ziyanı azaltması için tek baht.” tabirini kullandı.

“KDV DAHİL TÜM GÜMRÜK VERGİ VE ÖDEMELERİNİ KATİYEN KALDIRIYORUZ”

Öte yandan yüklerin ülkeye girişini kolaylaştırmak hedefiyle gümrük süreçlerini kolaylaştırdıklarını kaydeden Zelenskiy, “Savunmamız ve halkımız için gerekli eserler, fizik maddelerinin müsaade verdiği kadar kolay bir formda Ukrayna’ya teslim edilecek. Tüm bürokrasiyi, KDV dahil tüm gümrük vergi ve ödemelerini katiyen kaldırıyoruz.” açıklamasında bulundu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com