Ana Sayfa Spor 5 Haziran 2022 14 Görüntüleme

Yeni sezonun ilk El Clasico’su ABD’de

La Liga’nın 29. haftasında Santiago Bernabeu’da karşılaşan Real Madrid ve Barcelona, yeni dönemin birinci El Clasico’sunu İspanya dışında oynayacak.

Marca’da yer alan haberde, Barcelona ve Real Madrid’in yeni dönem hazırlıkları kapsamında Amerika Birleşik Devletleri’nde hazırlık maçı oynayacağı belirtildi.

Pandemi nedeniyle son iki dönemde kadroların yurt dışına çok fazla çıkamadığına dikkat çekilirken ABD’nin, ülkedeki kısıtlamaların büyük ölçüde kaldırılması nedeniyle tercih edildiği söz edildi.

Haberde, Juventus ve Milan’la oynanması planlanan turnuva için uyuşmazlık yaşanmasının akabinde iki ekibin, özel bir maç oynamak istediği kaydedildi. Ek olarak Real Madrid’in Los Angeles ve San Diego’da da maç yapacağı lakin programın şimdi belirli olmadığı belirtildi.

2020’DE OYNANMASI PLANLANMIŞTI

Amerika Birleşik Devletleri’nin Nevade eyaletinde 2017’de inşaatına başlanan ve 2020’de açılan Allegiant Stadyumu’ndaki birinci maçın Real Madrid ve Barcelona ortasında oynanması planlanmıştı.

Pandemi nedeniyle maç ertelenirken stadyumun açılışı, Las Vegas Raiders ve New Orleans Saints ortasındaki maçla yapıldı.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com