Ana Sayfa Spor 20 Mart 2022 18 Görüntüleme

Xavi Hernandez: Oyunu domine ettik

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’nda Galatasaray’ı 0-0’ın rövanşında deplasmanda 2-1 mağlup eden Barcelona’da Teknik Yönetici Xavi Hernandez maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Birinci yarıda oyunda daha güzel olan taraf olduklarını ve bu nedenle ikinci yarıda rastgele bir taktik değişikliğe gitmediklerini tabir eden Xavi, “Bence güzel oynuyorduk birinci yarıda. Merkezde ve orta alanda açık alanlar oluşturmak istedik ve oyuna derinlik katmak istedik. Ben her vakit olumluydum. Galatasaray’dan daha yeterli oynadık ve oyuna derinlik katarak ikinci yarıda da birebir biçimde devam ettik” tabirlerini kullandı.

“KEREM’E DİKKAT ÇEKTİM”

Sakin bir yapısı olmasına rağmen saha kenarında hayli faal olduğuna dikkat çeken Xavi Hernandez, “Sakin bir imal var ancak kenarda sakin olmak mümkün değil. Bugün tansiyon yüksekti. Nasıl atak yapacağımızı biliyorduk. Kerem’e bilhassa dikkat çekmek istiyordum. Çok süratli ve Galatasaray’ın en güzel oyuncularındandı. Domine ettik oyunu ve galibiyeti hak ettik. Ben çok sefer Türkiye’ye geldim ve atmosferin nasıl olacağını biliyordum. Bugün hoş karşılık verdik” diye konuştu.

Hafta sonunda oynanacak olan Real Madrid müsabakası için de konuşan genç çalıştırıcı, “Maç maç bakıyoruz. Bugünkü maç çok kıymetliydi. Avrupa Ligi’ni kazanmak istiyoruz ve bugün galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum. Moral olarak El Clasico’ya düzgün gidiyoruz. Pazar günü diğer bir maç olacak” dedi.

Pique’yi oyundan almasıyla ilgili de konuşan Xavi, “Pique’yi de yorgun olduğu için oyundan aldım. Bugün çok düzgün bir performans ortaya koydu” diye devam etti.


“ARDA GÜLER KONUSUNDA BİLGİM YOK”

Galatasaray karşısında mağlup duruma düşmelerine rağmen çabayı kazanmaları hakkında konuşan Xavi, “Çok çalışıyoruz idmanlarda. Oyuncularım çok eğleniyor. Bugün topa sahiptik ve âlâ baskı yaptık. Galatasaray ikinci yarıda çıkamadı. İstediğimiz buydu. Maça âlâ başladılar fakat karakter ortaya koyduk. Sabrederek kazandık ve maksadımız de buydu” dedi.

Müsabakanın atmosferi hakkında da konuşan Xavi, “Kariyerimde gördüğüm en uygun ambiyanslardan birisiydi. Bunun zorluğunu biliyorduk. Geriye düşmemize rağmen çevirdik. Atmosfer harikaydı lakin nasıl reaksiyon vermemiz gerektiğini bilerek oynadık” dedi.

İspanya basınında Arda Güler’le ilgileri olduğu istikametindeki haberler hakkında da konuşan Xavi, “Arda Güler konusunda bilgim yok” açıklamasını yaptı.


“KEREM ÇOK ÂLÂ BİR OYUNCU”

Galatasaray’ın yetenekli ismi Kerem Aktürkoğlu’nun çok uygun bir oyuncu olduğunu söz ederek kelamlarına devam eden Xavi, “İlginç yetenekleri var. Teğe birde çok tesirli. Lakin biz domine ettik oyunu. Galatasaray’ı uygun tahlil ettiğimizi düşünüyorum. Çok da fırsatlar bulduk. Domenec yeterli bir hoca. Savunmada düzgün bloklar koydu. Lakin bunları geçmek için yeterli ataklar ortaya koyduğumuzu düşünüyorum” diye konuştu.

Sakatlanan Sergino’nun durumuyla ilgili şimdi bilgisi olmadığını söyleyen İspanyol hoca, Avrupa Ligii’nde de amaçlarının kupayı kazanmak olduğunu söz ederek “Şampiyonlar Ligi’ne nazaran buradaki rakipleri çok âlâ bilmiyoruz. Sevilla’yı favori olarak görebilirim. Bu kupayı birden çok sefer kazandılar. Yeniden de kupayı kazanmak istiyoruz” diye konuştu. Xavi son olarak maçta sakin kaldıklarını söyleyerek, “Kesinlikle sakin kalmak gerekiyor. Elche ve Atlitco Madrid maçlarında da sakin kaldık. Bugün merkezde Alba çok tesirliydi ve kazandık” diye konuştu.


teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com