Valilik talimatıyla yeri değiştirilen Murat Nuri Demirbaş salonu terk etti

Türkiye A Kadın Milli Basketbol Takımı, dün akşam Slovakya ile karşılaştı. İzmit Yahyakaptan Mahallesi’nde bulunan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda gerçekleşen milli maçta MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş’ın protokolde bulunan ismi valilik talimatıyla arka sıraya konuldu. Bunu öğrenen Demirbaş ise salonu terk etti.

PROTOKOL KRİZİNİ ANLATTI

Protokol krizi hakkında gazetemize açıklama yapan MHP’li başkan Murat Nuri Demirbaş, yerinin valilik talimatıyla değiştirildiğini söyledi. Demirbaş, “Biz teşkilatımız olarak salona giriş yaptık. Arkadaşlar önden gittiler, protokolda ismimi göremeyince il spor müdürüne sormuşlar.

“VALİ BEYİN TALİMATIYLA…”

Spor müdürü de arkadaşlara protokol çizelgesini göstermiş. Valiliğin Protokol Şube Müdürlüğü’nün değiştirdiğini ifade etmişler. Bizim arkadaşlarda Protokol Şube Müdürü’nün yanına giderek durumu sormuşlar. Vali beyin talimatıyla ön sıraya vali yardımcıları alınmış.

“ŞAHİN TALUS BENİ ARADI”

Ben de bu durumu öğrenince arkadaşlarımla birlikte salonu terk ettim. AK Parti İl Başkanı Şahin Talus da dün akşam beni aradı. O da ne olduğunu anlayamamış” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*