Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 19 Nisan 2022 25 Görüntüleme

Vahit Kirişçi: Ülkemizde buğday sorunu yaşanmıyorsa, tedbirler sayesinde

Kayseri’de Tarım ve Orman Bakanlığı İşçi Genel Müdürlüğünce düzenlenen İç Anadolu Bölgesi Bilgilendirme Toplantısı’na Bakan Vahit Kirişci, görüntü konferansla katıldı.

Rusya-Ukrayna ortasındaki savaşın dünya iktisadını olumsuz etkilediğini vurgulayan Kirişçi, şöyle devam etti:

“ZARARIN ÖNÜNE GEÇMEYE ÇALIŞIYORUZ”

“Bu savaş tüm dünya ülkelerinin ekonomilerini de olumsuz etkilemektedir. Biz bugüne kadar aldığımız ve bundan sonra alacağımız önlemler ile mümkün ziyanların önüne geçmek için çalışıyoruz.

“ÜLKEMİZDE BUĞDAY SORUNU YOKSA VAKTİNDE ALINAN ÖNLEMLER SAYESİNDE”

Bugün ülkemizde buğday arzında sorun yaşanmıyorsa bu vaktinde alınan önlemler ve daima olarak ünite başına artış sağlayan ziraî üretimimiz sayesindedir. Şu anda küresel seviyede yaşananlar da tarım kesiminin tüm dünya için stratejik ehemmiyet taşıdığının göstergesidir. Tahminen geçmişte tarımın stratejikliği şu yahut bu münasebetlerle tartışılmıştır lakin eminim bundan sonra bunu hiç kimse tartışabilecek durumda değildir.”


“PERSONELİN UZMAN VE FAAL POZİSYONDA OLMASI ÖNEMLİ”

Ülkenin dört bir yanında, çiftçinin tarlasında, bahçesinde, bağında, ahırında, balık ağında, denizinde ve ormanında Bakanlık işçisinin bulunduğunu anlatan Kirişci, bu nedenle çalışanın kendisini yetiştirmiş, ehil ve aktif bir pozisyonda olmasının çok kıymetli olduğunu vurguladı.

ÇALIŞANA UZAKTAN EĞİTİM SAĞLANIYOR

Bu kapsamda Cumhurbaşkanlığının uzaktan eğitim sistemine Bakanlığı entegre ettiklerini aktaran Kirişci, bütün üniteleri kapsayacak formda işçinin canlı sınıflarda uzaktan eğitim almasını sağladıklarını kaydetti.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com