Ana Sayfa Ekonomi 10 Nisan 2022 21 Görüntüleme

Uluslararası fuarda zabıta denetimi tepki aldı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM), Milletlerarası Makine Fuarı’nda zabıtaların teftiş teşebbüsüne ait yapılan bir açıklama yaptı.

“ÜLKE İMAJINA ZİYAN VERİLİYOR”

Yapılan açıklamada, “Uluslararası bir ticaret aktifliğine mesken sahipliği yaptığımız böylesi kıymetli bir tertipte yaşanan bu tıp olaylar, ülke imajına büyük ziyan vermektedir.” sözü kullanıldı.

BASKIN ÜZERE KONTROL

Açıklamada, 17-20 Mart’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen, ortalarında 224 yabancı firmanın ve yurt dışından ziyaretçilerin de bulunduğu Makine Fuarı’na, açılış günü Bakırköy Belediyesi tarafından “denetim” ismi altında “baskın” gerçekleştirildiği belirtildi.

“ZABITA BASKINI NEDENİYLE AÇILIŞ GERÇEKLEŞEMEDİ”

Açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bakırköy Belediyesi, ocak ayında da İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde düzenlenen Avrupa’nın en büyük mobilya fuarına emsal bir halde baskın gerçekleştirmiş ve ülke imajımız açısından son derece olumsuz bir manzara çizen aksiyonda bulunmuştu. Zabıta baskını nedeniyle içlerinde Almanya, Hollanda, Katar ve Umman’dan gelen ticaret küme liderleri ve birçok yabancı ülkeden gelen heyetlerin konuşmalarının ve konuşmacılarının da bulunduğu resmi açılış programı yapılamamıştır.


TİM KONTROLÜ KINADI

Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak, ihracatımızda tarih yazdığımız böylesi bir periyotta, ülkemizin kalkınması için gece gündüz demeden ihracatı artırmak için çalışan fedakar ihracatçılarımıza değerli bir memleketler arası fuarda baskın yapılmasını 100 bini aşkın ihracatçının tek çatı kuruluşu olarak kınıyoruz. Ayrıyeten, memleketler arası bir ticaret aktifliğine mesken sahipliği yaptığımız böylesi kıymetli bir tertipte yaşanan bu çeşit olaylar, ülke imajına da büyük ziyan vermektedir.

HADİSE TEKRAR ETMEMELİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin fedakar ihracatçılarına, yabancı yatırımcıların gözleri önünde Bakırköy Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bu elim hadisenin tekrar etmemesini 100 bini aşkın ihracatçımız ismine temenni ediyoruz.”

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com