Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 9 Nisan 2022 24 Görüntüleme

Ukraynalı gönüllüler ordunun ihtiyaçlarını dikiyor

Rusya’nın Ukrayna atakları 24. gününde devam ederken, Ukrayna halkı orduya dayanak vermek için var gücüyle çalışıyor.

Ukrayna’nın batısındaki Prikarpatya bölgesinde faaliyet gösteren bir yardım fonu ve eğitim merkezi, Ukrayna ordusunun muhtaçlıkları dahilinde çeşitli gereçler dikiyor.

GÖNÜLLÜLER İŞ BAŞINDA

Diktikleri eserlerin benzerinin kendilerine yardım olarak da gönderildiğini belirten Prikarpatya Yardım Fonu Lideri İvan Nazaruk, “Bizim gönüllülerimizde herkes kendi işini yapıyor. Kimi sıhhat ekipmanları topluyor, kimi kemer kimi de tahliyelerde kullanılan halatları dikiyor. Bu halatlar ABD’li itfaiyecilerden NATO’ya, oradan da daha sonra bize geldi. Oturmak ve yatmak için kullanılan süngerler de dikiyoruz” tabirlerini kullandı.

“KÜÇÜK ADIMLARLA ZAFERE YAKLAŞIYORUZ”

Profesyonel Teknik Eğitim Merkezi Müdürü Nataliya Koguç ise zafere yaklaştıklarının altını çizerek, “Askerlerimize savaşın birinci gününden itibaren ne gerekliyse onu dikiyoruz. Gönüllüler bize kumaş buluyor, biz de yastık, yatak üzere muhtaçlıkları dikiyoruz. Sabahın erken saatlerinden geceye kadar öğrenciler dikmeye yardım ediyor. Küçük adımlarla zafere yaklaşıyoruz” dedi.

Öte yandan, Odessa’da orduya yardım için toplanan eski sanayi ustaları, ordunun muhtaçlıkları çerçevesinde boruları keserek dürbün, metalleri birleştirerek tankların ilerlemesini durdurmaya yarayan kirpi üzere askeri teçhizatlar üretti.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com