Ufuk Acay Darıca için başvurdu – Nokta Gazetesi

31 Mart yerel seçimleri için aday adaylıkları başvurusu sürüyor. Kocaeli’de AK Parti’nin Darıca İlçe Başkanlığı görevinden istifa eden Av. Ufuk Acay Darıca Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Ufuk Acay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla başvuruyu duyurdu. Acay yaptığı paylaşımda; “Bugün ailem ile birlikte AK Parti Darıca Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için başvurumu yapmış bulunmaktayım. Rabbim çıktığımız bu yolda yar ve yardımcımız olsun inşallah” ifadelerini kullandı.

ÇEŞİTLİ GÖREVLERDE YER ALDI

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra serbest avukatlık yapan Acay, 2004 ve 2009 yıllarında AK Parti’den Gebze belediye meclis üyeliği aday adayı oldu.  Darıca’da İlim Yayma Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeliği başkan yardımcılığı görevini de yürüten Acay, SKM Başkanlığı da yaptı.

UFUK ACAY KİMDİR?

Kars İli Selim ilçesi 01.01.1977 doğumludur. İlk orta ve lise eğitimini babasının memuriyeti dolayısı ile sırası ile Elazığ, Trabzon ve Düzce de tamamlamıştır. Sonrasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olmuştur. Avukatlık stajı ve askerlik hizmetinden sonra 2004 yılından bu yana Gebze’de serbest avukatlık yapmaktadır. Üniversite yıllarında Milli Gençlik Vakfı yönetimlerinde ve başka birimlerde görev yapmıştır. Yine 2014 yılından itibaren Darıca İlim Yayma Cemiyeti’nde yönetim kurulu üyeliği başkan yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. 2004 ve 2009 yıllarında AK Parti’den Gebze belediye meclis üyeliği aday adayı olmuştur. Sonrasında 2011 yılında Darıca ilçe yönetim kurulu üyeliği ile başlayan görevine sırasıyla AR-GE birim başkanlığı, seçim işleri başkanlığı ve son olarak siyasi ve hukuki işler başkanlığı görevlerini yapmıştır. 7 Haziran -1 Kasım ve 16 Nisan seçimlerinde SKM Başkanlığı yapmıştır. 09 Ocak 2019 itibariyle Darıca İlçe Başkanı olarak atanmıştır. Evli ve 2 Çocuk babasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*