Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 10 Nisan 2022 73 Görüntüleme

Türkiye’nin ilk SİDA’sı Katar’da sergilenecek

Antalya’da Ares Tersanesi ve Meteksan Savunma firmalarının ortak projesi olarak üretilen, Türkiye’nin birinci Silahlı İnsansız Deniz Aracı (SİDA) olan ULAQ, Katar’ın başşehri Doha’da gerçekleştirilecek DIMDEX 2022 Fuarı’nda sergilenecek.

Meteksan, fuarda MILSAR İHA SAR/MTI Radarı, Kapan Drone Savunma Sistemi, Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi ve Pelikan RF Güdümlü Mermi Simülatörü’nü de sergileyecek.

DIMDEX 2022 Fuarı, Katar Silahlı Kuvvetleri’nin mesken sahipliğinde, 21- 23 Mart’ta Katar’ın başşehri Doha’da açılacak.

METEKSAN YÜKSEK TEKNOLOJİ ESERLERİYLE KATILIYOR

Savunma sanayi firmalarını Körfez, Asya ve Afrika ülkelerinin deniz kuvvetleri ile buluşturacak fuara, Meteksan Savunma da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik geliştirdiği yüksek teknolojili eserleriyle iştirak sağlayacak.

Meteksan Savunma’nın, DIMDEX 2022 Fuarı’nda sergileyeceği eserleri ULAQ SİDA, MILSAR İHA SAR/MTI Radarı, Kapan Drone Savunma Sistemi, Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi, Pelikan RF Güdümlü Mermi Simülatörü’nden oluşuyor.

“İLERİ TEKNOLOJİ TAHLİLLER GELİŞTİRDİK”

Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, fuarla ilgili “Kuruluşumuzdan bugüne kadar geçen süreçte, bilhassa su altı akustik ve platform simülatörleri hususlarında Deniz Kuvvetleri’ne özgün ve ileri teknoloji tahliller geliştirdik ve birçok farklı ülkenin kullanımına sunma muvaffakiyetini yakaladık. Yara Savunma Eğitim Simülatörü’müz, 4 farklı ülke tarafından tercih edildi, bu alanda dünya başkanı haline geldik. Yakamos 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi, Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın MILGEM korvetlerinde kullanılmaya başlandıktan sonra 2 ülkeye daha ihraç edildi.


“ARACIMIZI BİRİNCİ KERE SERGİLEYECEĞİZ”

Bunların yanında Nazar Lazer Elektronik Harp Sistemi üzere dünyada çok az ülkenin üzerinde çalıştığı bir alandaki başarımız da Meteksan Savunma olarak geldiğimiz noktayı bizlere gösteriyor. DIMDEX 2022 Fuarı’nda yenilenmiş tasarımı ile ULAQ Suüstü Harbi Botu, ULAQ Denizaltı Savunma Harbi Botu ve yeni 6×6 Taşınabilir Kıyı Denetim İstasyonu aracımızı birinci defa sergileyeceğiz” dedi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com