Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji 9 Nisan 2022 18 Görüntüleme

Toyota, üniversitelerle iş birliği yapacak

Toyota, Advanced Technology Acceleration Corporation (ATAC) ile araştırma ve geliştirme çalışmalarına katkı vermek ismine ortak bir teşebbüs başlattı.

Mayıs 2021’de kurulan Innovative Technology Acceleration Platform (ITAP), yani Yenilikçi Teknoloji Hızlandırma Platformu sıra dışı teknolojilerin uygulanması ve yeni teknolojilere ilham olmak ismine çalışmalar yapacak.

ATAC yeni teknolojilerin ticarileştirilmesini, yeni teşebbüslerin geliştirilmesini sağlarken tıpkı vakitte endüstri-akademi iş birliklerinin yapılmasını da gerçekleştiriyor.

Mobilite ve ötesinde teknolojik araştırmalar yürüten Toyota’nın ortak teşebbüsü ITAP da iki şirketin yenilikçi teknolojilerin keşfi, toplumsal hayata uygulanması ve ticarileştirilmesi ismine daha dinamik bir takviye verilmesini sağlayacak.

ÜNİVERSİTE PROJELERİNE DAYANAK

Bu iş birliği tıpkı vakitte iki şirketin irtibatlarını ve bilgi birikimini harmanlayacak. Platformun en dikkati alımlı yanlarından biri, üniversitelere, araştırma kuruluşlarına ve teknoloji teşebbüslerine takviye sağlaması olacak.

İş birliği kapsamında Toyota ve ATAC, Tokyo Üniversitesi Mühendislik Okulu, Tokyo Teknoloji Enstitüsü ve Nagoya Üniversitesi ile teknoloji geliştirme konusunda bir mutabakat da imzaladı.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com