Ana Sayfa Dünya 5 Nisan 2022 20 Görüntüleme

Terminatör Putin’i uyardı: Savaşı sen başlattın

74 yaşındaki Arnold Schwarzenegger,  Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş için Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

PALAVRA HABERLERE İNANMAYIN DAVETİ

9 dakikalık bir görüntü hazırlayan ünlü oyuncu, Rus halkına seslenerek ülkelerinden ortaya atılan bilgi kirliliğine ve palavra haberlere inanmamalarını istedi.

Rus halkının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e savaşı bitirmesi için davette bulunarak baskı yapmasını isteyen Schwarzenegger, Kremlin’in Rus halkına taammüden yanlış bilgi verdiğini söyleyerek bu sayede savaşı yasal kılmaya çalıştığını öne sürdü.

“BABAM RUSLARI SEVMİYORDU”

Bir Rus halterciye hayranlığından ötürü babasının kendisini uyardığını anlatan  Schwarzenegger,  “Babam, İkinci Dünya Savaşı’nda Leningrad’da yaralandığında deneyiminden ötürü Rusları sevmiyordu.” dedi.

Ünlü oyuncu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“BU RUS HALKININ SAVAŞI DEĞİL”

“14 yaşımdan beri Rusya halkına sevgi ve hürmetten diğer bir şey duymadım. Rus halkının gücü ve yüreği bana her vakit ilham vermiştir. Bu nedenle, Ukrayna’daki savaş hakkında size gerçeği söylememe müsaade vereceğinizi umuyorum. Hiç kimse hükümeti hakkında eleştirel bir şey duymaktan hoşlanmaz. Onu anlıyorum. Ancak Rus halkının eski dostu olarak, söyleyeceklerimi duyacağınızı umuyorum. Hükümetinizin size bunun Ukrayna’yı Nazilerden arındırmak için bir savaş olduğunu söylediğini biliyorum. Bu yanlışsız değil. Ukrayna’yı Nazilerden arındırmak mı? Yahudi bir lideri olan bir ülke – babasının üç erkek kardeşinin de Naziler tarafından öldürüldüğü bir Yahudi lideri ekleyebilirim. Ukrayna bu savaşı başlatmadı. Ne milliyetçiler ne de Naziler. Kremlin’de iktidardakiler bu iç savaşı başlattılar; bu Rus halkının savaşı değil.”


“RUS ASKERLERİNE PALAVRA SÖYLENDİ”

Yaşananın bir insanlık krizi olduğunu ve Rusyşa’nın vahşiliğinden ötürü dünyadan izole edildiğini antalan Schwarzenegger, iletisinde şu sözlere yer verdi:


“BU SAVAŞI SEN BAŞLATTIN PUTİN”

Schwarzenegger,  sesli iletisinde savaşı protesto eden Rus vatandaşlarına da takviye verdi, Putin’e de davette bulundu. “Başkan Putin’e diyorum ki: Bu savaşı sen başlattın. Bu savaşı sen yönetiyorsun. Bu savaşı artık durdurabilirsin” diyen Schwarzenegger, bildirisini şöyle bitirdi:

“Ve Ukrayna’nın işgalini sokaklarda protesto eden Ruslara: Dünya yüreğinizi gördü. Cesaretinizin sonuçlarına katlandığınızı biliyoruz. Tutuklandın, mahpusa atıldın ve dövüldün. Sizler benim yeni kahramanlarımsınız.”


teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com