Ana Sayfa Spor 9 Nisan 2022 23 Görüntüleme

Telegraph: Abdramovich Süper Lig’den takım satın alıyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte en çok etkilenen alanlardan biri de spor endüstrisi… İngiltere’de Chelsea’nin sahibi olan Rus milyarder Roman Abramovich, savaşın akabinde ağır yaptırımlara maruz kaldı.

Chelsea’yi satışa koyan Abramovich, İngiltere’deki bütün mülklerini de farklı başka satıyor.

İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Telegraph’ta “Abramovich, jetini ve yatını Türkiye’ye taşıyor” başlığıyla yer alan haberde, Rus oligarka ilişkin iki mega yatın Türkiye’ye hakikat yola çıktığı argüman edildi.

Karadağ’da bulunan Solaris isimli yatla, Cezayir açıklarında bulunan Edipse isimli yatın İstanbul Boğazı’ndan geçerek Rusya’ya yol alacakları belirtildi.

MAKSADI GÖZTEPE

Thom Gibbs imzalı haber yorumun ayrıntılarında, “Ünlü Rus işadamı Roman Abramovich de Türkiye’de daha kalıcı işler yapmak için bir futbol grubu satın almayı planlıyor.” denildi. “Roman Abramovich’in mukadderatı Chelsea ile kesişen ve 1950’lerden beri lig şampiyonluğu kazanamamış Göztepe için teklif verebileceği iddia ediliyor.” sözleri kullanılırken, “Abramovich, Chelsea’nin satışından sonra bu mevzudaki planlarını yürürlüğe koyabilir.” denildi.

“TÜRKİYE’DE SICAK BİR KARŞILAMA ALACAĞINDAN EMİN”

Türkiye’nin Roman Abramovich için inançlı bir sığınak üzere göründüğü kaydedilirken, “Bir futbol kulübü sahibi olarak tekrar başlamak için Harika Lig’den daha kötüsünü de yapabilirdi. Türkiye’de fecî derecede sıcak bir karşılama alacağından emin.” sözleri kullanıldı.  İzmir grubunun de Üstün Lig’in resmi olarak oynandığı 1959 yılından evvel şampiyonluk kazandığı lakin o vakitten beri ligde başarılı olmadığı vurgulanırken, Abramovich’in Göztepe’nin Chelsea’ye misal bir kulüp yapısına sahip olmadığı vurgulandı.

“YILDIZLAR YENİ REZERVASYON YAPABİLİR”

Türkiye’nin kimi oyuncuların son durağı olduğu vurgulanırken, “Granit Xhaka, Christian Benteke ve hepsinden daha kıymetlisi Romelu Lukaku üzere Premier Lig’in tecrübeli isimlerini düşünün. Hepsi Abramovich’in almasının akabinde yeni rezervasyon yapabilirler.” denildi.

Abramovich’in daha evvel Chelsea’de vazife verdiği Guus Hiddink, Demba Ba, Patrick van Aanholt üzere isimlerin Türkiye’de misyon yapmasından da esinlendiği, haberde yer alan bir diğer tez oldu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com