Ana Sayfa Gündem 22 Mart 2022 18 Görüntüleme

Tekirdağ’da korkutan villa inşaatı

Emekliliğe ayrılan Nafız Ocak, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinin Şahpaz Mahallesi’nden yer satın alarak, yaklaşık 15 ay evvel villa inşaatına başladı.

Ocak, meskenin bodrum katından geçen yaklaşık 9 metrelik içme suyu sınırı ana borusunun kaldırılması için tekraren defa yetkililere müracaatta bulundu.

Kendisine kaldırılacağı istikametinde karşılık gelmesine rağmen aylardır ilgilenen olmamasına isyan eden Ocak, villa inşaatını tamamlamak için boruların kaldırılacağı günü merakla bekliyor.

“KORKUDAN BİR İŞ YAPAMIYORUZ”

Boruların bir an evvel kaldırılması davetinde bulunan Nafız Ocak, “Biz inşaata başlamadan evvel Çorlu TESKİ’ye gittik oradan bizi Marmara Ereğlisi TESKİ’ye yönlendirdiler. Devamında yetkililer gelip burayı inceleyip, ‘Tamam sorun yok borular kaldırılacak siz inşaatınıza devam edebilirsiniz’ dediler. İnşaata başladık ve neredeyse bitirdik ancak yaklaşık 15 ay geçti gelen giden olmadı. Bu su borusu şu an riskli her an patlaması durumunda binayı havaya uçurabilir. Bu yüzden endişeden bir iş yapamıyoruz, binayı da tamamlayamıyoruz. Yani 6 aydır çivi çakamadık kalan işi yarıda bıraktık. Buradan yetkililere sesleniyorum derhal bu hususla ilgilenilmesini istiyoruz.” diye konuştu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com