Ana Sayfa Siyaset 19 Mart 2022 32 Görüntüleme

TBMM’de HDP’li Gergerlioğlu’nun sözleri tartışmaya neden oldu

TBMM Genel Şurası, Meclis Başkanvekili Haydar Akar başkanlığında toplandı.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, gündem dışı kelam aldı.

TBMM LİDERİ ŞENTOP’U ELEŞTİRDİ

17 Mart 2021 tarihinde milletvekilliğinin düşürülmesiyle ilgili ilgili konuşan Gergerlioğlu, süreç içerisinde yaşananlarla ilgili şöyle konuştu:

“Sayın Şentop’a buradan hatırlatıyorum. Vekillerin bagajlarını aratacağına masandaki Anayasa kitapçığına baksaydın, o Anayasa kitapçığına. Ben kendime kelam vermiştim, bu hukuksuzluk bitecek ve milletvekili olarak döneceğim Meclis’e, ‘Başka türlü bu Meclis’e girmeyeceğim’ diye kendime kelam vermiştim. Ne otomobil bagajı?”

BAHÇELİ’NİN ‘AYM HDP’Yİ KAPATMALI’ TWEETLERİNE DE REAKSİYON GÖSTERDİ

Gergerlioğlu, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’ye ait ise “Anayasa Mahkemesi HDP’yi kapatmalı” halindeki tweetleri nedeniyle reaksiyon gösterdi. Gergerlioğlu’nun kelamları, AK Parti ve MHP’li milletvekillerinin yansısını çekti.

MHP’Lİ BÜLBÜL: BU TABİRLER TBMM’DE KULLANILDIĞI VAKİT BUNUN NASIL TARTIŞMALARA NEDEN OLACAĞI ÖNGÖRÜLÜR

MHP Küme Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, bu tıp tabirlerin Meclis’e ziyan verdiğini belirterek, “Bu çeşit sözler, TBMM’de kullanıldığı vakit, bunun nasıl sonuçlar doğuracağı, nasıl tartışmalara yol açacağı, konuşan kişi tarafından kesinlikle bilinir, öngörülür. Hasebiyle, tweet üzerinden hiçbir talimat verilmeyeceği gibi Twitter üzerinden bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da bütün siyasi partiler siyasi değerlendirmelerini, görüşlerini paylaşır” dedi.

HDP Küme Başkanvekili Meral Daniş Beştaş’ın da tartışmaya dahil olmasının akabinde, Genel Kurul’da kısa vadeli karşılıklı laf atmalar yaşandı. Tartışma, oturuma orta verilmesiyle son buldu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com