Ana Sayfa Dünya 9 Nisan 2022 22 Görüntüleme

Tayvan’da, Ukrayna için rekor yardım toplandı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal başlatmasının akabinde Tayvan hükümeti tarafından başlatılan Ukrayna’ya yardım kampanyasında rekora ulaşıldı.

Tayvan Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Tayvan hükümetinin önderliğinde başlatılan Ukrayna’ya yardım kampanyasında, 18 gün içerisinde ülkede toplamda 26 milyon 80 bin dolar yardım toplandığı söz edildi.

Maliye Bakanlığı, yardım kampanyası kapsamında Tayvan Dışişleri Bakanlığı tarafından açılan hesaba yapılan yardım ölçüsünün yaklaşık 20 milyon dolar olduğunu ve geri kalan yardımların ise internet üzerinden öteki bir hesaba gönderildiğini kaydetti.

KURUL ALINMASI DURUMUNDA BAĞIŞÇILARA GERİ GÖNDERİLECEK

Yapılan yardımların, Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen Afet Yardım Vakfı (Relieve Disaster Foundation) aracılığı ile organize edildiğini ve Tayvan Merkez Bankası hesabında biriktirildiğini belirten Tayvan Maliye Bakanlığı, gönderilen yardımlarda komite alınması durumunda bu ölçünün bağış yapan şahıslara geri gönderileceğinin altını çizdi.

TEMEL MUHTAÇLIKLAR İÇİN KULLANILACAK

Afet Yardım Vakfı tarafından yapılan açıklamada ise, yapılan bu yardımların Ukrayna için sıhhat gereçleri, tekrar yerleştirme çalışmaları ve tıpkı vakitte temel gereksinimler için kullanılacağı aktarıldı.

AMAÇ 35 MİLYON DOLAR

Toplam yardım amacı 35 milyon dolar olan kampanyanın, internet üzerinden yapılan bağış mühletinin ise 1 Nisan günü Tayvan saati ile 12.00’da sona ereceği belirtilirken, ATM üzerinden bağış yapmak isteyenlerin ise 27 Mart lokal saatle 23.59’a kadar göndermek istedikleri ölçüsü kampanyaya bağışlayabilecekleri tabir edildi.

Öte yandan kampanyada toplanan yardımların birinci kısmı olan 15 milyon dolar ise, Ukrayna’ya yardımda bulunan ülkelerin misyonlu ünitelerine havale edildi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com