SSK, Bağ Kur Emekli Sandığı… Emeklilere 5 bin TL ikramiyeler yattı! e – Devlet’ten hemen kontrol edin!


Emeklilerin uzun süredir beklediği 5.000 TL ikramiyeler nihayet hesaplara geçti. 11 – 13 Kasım tarihleri arasında hesaplara geçen 5 bin TL ikramiyeler sonrasında emekli vatandaşlar Kasım ayında rahat bir nefes aldı. Özellikle son dönemde emeklinin artan nakit ihtiyaçlarına yönelik bu tür destekler birçok fayda sağlıyor.

Herhangi bir işte çalışmayan milyonlarca emekliye tek sefere mahsus olmak üzere yatırılan ikramiyeler birçok emeklinin yüzünü güldür. Bir yandan Ocak ayında yapılacak maaş zammı merak edilirken, diğer yandan yapılan bu ara ödeme birçok kişiyi rahatlattı.

EMEKLİYE 5.000 TL KİMLER ALAMAYACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ve kısa süre önce tüm emeklilerin hesaplarına geçen ikramiye ödemeleri birçok emekliyi memnun etti. Emekliye 5.000 TL ikramiye ödemesi ise sadece çalışmayan SGK emeklilerine veriliyor. Herhangi işyerinde ya da kendi namına ve hesabına çalışmayan kişiler bu ödemleri aldılar.

ÇKS belgesi olan emekliler de bu kapsamda 5.000 TL ikramiye ödemelerinden yararlanamadılar. Emekliye Türkiye Cumhuriyet’in 100. yılına özel sunulan ikramiye ödemeleri SSK, Bağ Kur ve Emekli Sandığı kapsamında yer alan tüm emeklilere verildi. Bu haktan sadece herhangi bir yerde çalışmayan emekliler yararlanabildi.

E–DEVLET EMEKLİ İKRAMİYESİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

11 – 13 Kasım tarihleri arasında emeklilere 5.000 TL ikramiye ödemeleri yattı. Bu kapsamda emeklilerin söz konusu ödemeleri kuruşu kuruşuna e – Devlet üzerinden sorgulamaları da mümkün hale geldi. ‘’turkiye.gov’’ adresi üzerinden T.C. kimlik numarası ve e – Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak sorgulama yapılabiliyor.

e – Devlet üzerinden arma kısmına: ‘’Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Emekliler İçin Bayram İkramiyesi ve Seyyanen Ödeme Sorgulama’’ yazılarak detaylar görüntülenebilmektedir. Bir defaya mahsus olarak verilen ve sadece çalışmayan SGK emeklilerinin yararlandığı 5.000 TL emekli ikramiye ödemlerinin tüm detayları da ilgili ekran üzerinden görüntülenmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*