SPK 3 şirkete halka arz onayı verdi! Halka arz tarihleri ve hisse fiyatları açıklandı


Borsa İstanbul’da bu seneye damga vuran halka arz rüzgarı aralıksız esmeye devam ediyor. Pek çok şirket, halka arz duyurusuyla dikkatleri üzerine çekmiş ve yatırımcılarına yeni kazanç fırsatları sunmuştu. SPK’nın yaptığı açıklamaya göre 3 yeni şirkete daha borsada halka arz onayı verildi.

Borsa yatırımcısının merakla beklediği halka arz açıklayan şirketler arasına 3 yeni isim katıldı. Yapılan duyuruya göre EKOS Electric, 1000 Yatırımlar Holding ve Agrotech tarafından yapılan halka arz başvuruları onaylandı. Bu üç şirketle birlikte yılbaşından beri 50’ye yakın şirket toplamda 60 milyar liradan fazla halka arz gerçekleştirmiş oldu.

EKOS HALKA ARZ TARİHİ VE FİYATI

EKOS Electric halka arz tarihleri 15-16 Kasım olarak açıklandı. Borsada satış yöntemiyle gerçekleştirilecek halka arz Deniz Yatırım liderliğinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da yer alacak. EKOS Electric halka arz pay başına 12,77 TL sabit fiyat belirlendi. EKOS Electric Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş, “Enerjinin ya da elektriğin ihtiyaç olduğu her yerde elektrik altyapıları için teknoloji üreten bir şirketiz. Kurulduğumuz günden bu yana kendi mühendislik becerilerimizle geliştirmeye devam ettiğimiz teknolojilerimizi 4 kıtada 34 ülkeye ulaştırmaya devam ediyoruz.” dedi.

1000 YATIRIMLAR HOLDİNG HALKA ARZ TARİHİ VE FİYATI

BinBin, GO Sharing, Q Charge, Algoritma ve Altay Enerji gibi alt şirketleri bulunan 1000 Yatırmlar Holding halka arz başvursu onaylandı. 14-15 Kasım 2023’te yapılacak halka arzda toplamda 2,5 milyon TL tutarındaki paylar dağıtılacak. 1000 Yatırımlar Holding’in CEO’su Kadir Can Abdik “Kuruluşumuzdan bu yana, farklı sektörlerde yenilikçi ve sürdürülebilir çözümler üzerine odaklanarak, daha yaşanabilir şehirler ve sürdürülebilir bir gelecek vizyonuyla yatırım yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

AGROTECH HALKA ARZ TARİHİ VE FİYATI

15-16-17 Kasım 2023 tarihlerinde halka arz edecek Agrotech hissesi için pay başına 5,21 TL sabit fiyat belirlendi. 200 milyon TL nominal değerli paylar sermaye artırımı, 100 milyon TL nominal değerli paylar ortak satışı olacak halka arzının büyüklüğü 1 milyar 563 milyon TL oldu. Agrotech Yönetim Kurulu Başkanı Hümeyra Keskin, “Bugün Antalya, Samsun, Uşak ve Balıkesir’de yaklaşık 180 bin metrekaresi sera olmak üzere toplam 2,7 milyon metrekare tarım alanında faaliyetlerimize devam ediyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*