Son Dakika Prof. Dr. Okyar: Marmara Denizi’nde Şu Anda Müsilaj Var!

İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Melek İşinibilir Okyar açıklamalarda bulundu. Okyar açıklamalarında Marmara Denizi’nde şu anda bulunan müsilaja dikkat çekti. Fakat müsilajın geçen yılki gibi etkili olmasını beklemiyoruz diyerek sözlerini tamamladı.

Marmara Denizi’nde müsilaja ilişkin son durumu değerlendiren Okyar olan müsilajın geçen seneki gibi etkili olmayacağını belirtti. Müsilajın geçen yıl yoğun olarak görüldüğü Marmara Deniz’inde yapılan çalışmalar sonucunda denizdeki deniz salyası tamamen temizlendi. Okyar yapmış olduğu son açıklamalarda müsilaja ilişkin son dakika gelişmeleri DHA’ya anlattı.

Tekrardan Müsilaj Olacağını Söylüyorduk!

Prof. Dr. Okyar yapmış olduğu açıklamalarda ‘’Tekrardan müsilaj olacağını söylüyorduk’’ dedi. Ayrıca Okyar müsilajı oluşturan etmenlerin şu anda tekrardan devam ettiğini ve gelecekte de devam edeceğini söyledi. Şu anda suyun altında çok az miktarda müsilaj olduğunu belirten Okyar sözlerine gelecek yılları işaret ederek devam etti.

Müsilaj Hemen Geçmeyecek

Okyar müsilajın bir yılda olmadığını ve geçmesinin de bir müddet zaman alacağını ifade etti. Belli zaman aralıklarında müsilaj görüleceğini ifade eden Okyar Marmara Denizi’nin şu anda hasta olduğu belirtti. Bu hastalığa bağlı olarak denizin ikliminde değişiklerin yaşandığına dikkat çeken Okyar müsilajın bu sene çok yoğun bir şekilde görülmeyeceğine işaret etti. Okyar müsilajın yavaş yavaş azalarak belli bir zaman içerisinde ortadan kaybolacağını söyledi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com