Ana Sayfa Gündem 9 Mayıs 2022 21 Görüntüleme

Sivas’ta sokak köpeğinden kaçarken otomobilin çarptığı çocuk taburcu oldu

12 Mart’ta Sivas kent merkezindeki Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerinde oyun oynayan Ulu Baran Kalemköy’e (12), etraftaki bir sokak köpeği saldırdı.

Köpekten korkarak karşıya geçmek için yola fırlayan Kalemköy’e, İ.Y. idaresindeki 38 ACA 683 plakalı araba çarptı.

Yaralanan çocuk, etraftakilerin ihbarı üzerine kaza yerine gelen ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

4 SAATLİK BİR AMELİYAT GEÇİRDİ

Bedeninin çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu belirlenen Ulu Baran Kalemköy, 4 saatlik bir ameliyat geçirdi.

Ameliyat sonrası tedavisine Ortopedi ve Travmatoloji Servisi’nde devam edilen Kalemköy, geçen hafta taburcu edildi.

“2-3 AY İÇERİSİNDE YÜRÜMEYE BAŞLAMASINI BEKLİYORUZ”

Ulu Baran Kalemköy’ün tabibi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Kısmı’nda misyonlu Dr. Öğretim Üyesi Sefa Aktı, başarılı bir ameliyat geçirdiklerini belirterek, “Leğen kemiği ve bacak kemiğinde kırıklar vardı. Kırıklarını yerine getirdik ve ameliyatını yaptık. Çocuğumuzun 2-3 ay içerisinde yürümeye başlamasını bekliyoruz. Biz sakatlık kalmamasını istiyoruz. Kalıcı bir hasar olacağını düşünmüyoruz.

“SAKATLIK KALACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Leğen kemiğindeki kırıklar ayrık kırıklar değildi. Onlar yatarak güzelleşecek. Çocuklarda genelde süratli güzelleşmeler oluyor. Bacak kemiğinde kırıklar ayrıktı. Onları da açık ameliyatla yerine getirdik. Anatomik olarak da kırıklar yerine geldi. İleride bir sakatlık kalacağını düşünmüyoruz. Çocuk bu süreçte biraz okulundan uzak kalacak. Ancak 1-2 aydan sonra yavaş yavaş ayağa kaldıracağız. Âlâ bir rehabilitasyonla eski sıhhatine kavuşturacağız.” dedi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com