Ana Sayfa Gündem 20 Mart 2022 19 Görüntüleme

Sarıyer’de tek katlı gecekondu da yangın çıktı

İstanbul’da saat 01.30 sıralarında Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi Gülbağlar Caddesi üzerinde bulunan tek katlı gecekonduda yangın çıktı.

Şimdi belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangın, kısa müddette her tarafı kapladı. Etraftakilerin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

YANGIN KISA MÜDDETTE SÖNDÜRÜLDÜ

İtfaiye takımlarının çalışması sonucu alev alev yanan gecekondu kısa müddette söndürüldü. Yangında meyyit ve yaralı bulunmazken gecekondu ise kullanılamaz hale geldi.


“BİZDE BİRŞEY YOK, GELEN MALA GELDİ”

Yanan gecekondunun çocukluk arkadaşına ilişkin olduğunu söyleyen mahalle sakini, “Engin diye bir arkadaşımız, çocukluk arkadaşım benim. Gittim kendisiyle de konuştum. Bir anda elektrikleri kesilmiş. Sonra dışarı çıkıp bakmış. Benim konutumda neden elektrik yok, diye şaşırmış. Art tarafa mutfağa geçiyor. Art taraf kıpkırmızı. Ondan sonra salona geçiyor. Bir anda tavanın alev aldığını görmüş. Konutta yalnız, tek başına yaşıyor esasen. Artık kendisiyle de konuştum. Allah’a şükür arkadaşımızda bir şey yok. Çok eski bir konuttu esasen. Yeni yaptırmıştı. Bende şükürler olsun bir şey yok gelen mala geldi” diye konuştu.

Polis takımları yangının çıkış nedenine ait çalışma başlattı.


Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com