Ana Sayfa Dünya 2 Nisan 2022 100 Görüntüleme

Rus saldırılarının ortasında kalan 13 yaşındaki çocuğun saçları beyazladı

Rusya Ukrayna savaşında 3 hafta geride bırakıldı.

Rus ordusunun ataklarından ise en çok çocuklar etkileniyor.

Akınlarda hayatını kaybedenler ve yaralananlar ortasında çocuklar da yer alırken Harkov’de yaşayan 13 yaşındaki Maxim’in saçları çatışmalar nedeniyle beyazladı.

YAŞADIĞI ANLARIN TESİRİNDEN ÇIKAMADI

Yaşadığı dehşetin yüzünden okunduğu küçük çocuk hücumların başından bu yana olanları anlatırken yine o anları tekrar yaşadı.

Annesi ve kardeşleriyle Lviv’deki bir spor salonunda yaşayan Maxim, saçlarının Rusya taarruzlarının başlamasının akabinde kısa müddette beyazladığını söyledi.

“PATLAMANIN DURMASINI OTURUP BEKLEDİK”

Kaygı dolu 3 hafta içinde saçları beyazlayan 13 yaşındaki Maxim, Harkov’da yaşadığı meskende camı olmayan odalar da saklandıklarını söyleyerek, “13 yaşındayım. Harkov kentinden Lviv’e annem, kardeşim ve arkadaşımla geldim. Harkov’da çok şiddetli patlamalar var, sivil konutlar ve fabrikalar vuruldu. Biz meskende kaldık genelde. Bomba düşerse camlar patlayıp üzerimize gelmesin diye camları olmayan odalarda saklandık. Patlamaların durmasını oturup bekledik. Vahimdi ve buraya gelmeye karar verdik.

“3 HAFTA İÇİNDE SAÇIM BEYAZLADI”

Bu olayların yaşandığı 3 hafta içinde saçlarım beyazladı. Kent merkezini vurdular. Çok fazla insanımızı, görülmeye kıymet alanlarımızı vurdular. Savaş uçakları uçtu, tanklar sokaklarda gezdi.

“KAÇMAK DEĞİL OKULA GİTMEK İSTERDİM”

Müthiş fakat bir biçimde yaşıyoruz. Savaşın bitmesini isterdim. Sığınaktan sığınağa, kentten kente kaçmak değil okula gitmek isterdim” tabirlerini kullandı.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com