Ana Sayfa Ekonomi, Kripto Para 14 Mart 2022 32 Görüntüleme

Popüler Analist Uyardı: Bu Altcoin, Büyük Düzeltme Yapabilir

Mevcut piyasa düzeltmesinde, Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) benzer biçimde hususi yetenekli altcoin projelerinin ne kadar dayanıklı bulunduğunu gördük. İlginç bir halde, Bitcoin, Ethereum, Cardano, Solana ve Avalanche benzer biçimde ilk 10 kriptoları geçen haftaya nazaran çift haneli kıymet kaybederken, XRP ve LUNA bu süreci yukarı yönlü değerlendiriyordu. Popüler bir kripto analisti LUNA için sonun yaklaştığını düşünüyor. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan, bu analizlerin detaylarına göz atalım.

“Bu altcoin şiddetli düzeltme yapabilir”

Tanınan bir kripto yatırımcısına nazaran, Ethereum’un en kuvvetli rakiplerinden birinin mühim bir düzeltici hamle yapması planlanıyor. Light lakaplı Twitter analisti, 149.400 takipçisine Terra’yı (LUNA) 51 dolar fiyat hedefiyle açığa sattığını (short) paylaştı. Terra tabanlı stabilcoin TerraUSD sebebiyle, DeFi ödeme ağının zarar göreceğine inanıyor. Light, aşağıdaki teknik grafiği yorumluyor:

Short LUNA/USDT pozisyonum 98 dolardan başlıyor. Setup, altcoin ayı piyasasındaki çift tepe vuruş başarısızlığı sebebiyle ihlal edildi.

Terra, kullananların TerraUSD (UST) benzer biçimde stablecoin’ler oluşturmak için mahalli kripto para birimi LUNA’yı yakmalarına müsaade eden bir Blockchain ağı. UST yatırımcıları, stablecoin’lerini LUNA’ya çevirebilir yada ödünç verme platformu Anchor Protocol (ANC) ile yatırabilir ve senelik %19,5’lik bir getiri (APY) elde edebilir. Cointreni.com olarak verilerini paylaştığımız analatik şirketi IntoTheBlock’a nazaran, Anchor Protocol’ün %20’nin üstündeki APY’yi korumak için UST için borçlanma oranı %13.

Analist niçin short pozisyon tercih ediyor?

Light, kripto piyasasındaki mevcut negatif tutum sebebiyle, yatırımcıların UST ödünç almakta tereddüt edeceklerine inanıyor ve bu da Anchor Protocol’ün %19,5 APY’sini uzun solukta sürdürülemez hale getiriyor. Yatırımcılar, bu durumda en iyi Ethereum (ETH) rakibini satmak amacıyla UST’lerini LUNA’ya çevirebilirler.

LUNA, yazım esnasında 90 doların derhal altında işlem görüyor. Light’ın hedefine doğru bir hareket, ortalama %41’lik ihtimaller içinde bir düşüş anlamına gelecek.

Terra’dan son gelişmeler

Altcoin projesinden yakında tarihindeki gelişmelerde, Terraform Labs’ın (TFL) CEO’su Do Kwon, Terra geliştiricisinin yedinci en büyük kripto para biriminin ekonomisini sıhhatli tutmak için 1,2 milyar dolar değerinde 12 milyon LUNA katkıda bulunduğunu deklare etti:

Luna Foundation Guard (LFG), TFL’den fazladan 12 milyon LUNA aldı…Nakit, LFG’nin rezervlerini genişletmek için kullanılmadan ilkin UST oluşturmak için yakılacak. Bu, cari fiyatlarla UST rezervlerine 1,2 milyar giriş artışını temsil ediyor.

Borçlanma talebi minimum olduğunda, Terra yüksek APY’sini ödemek için UST rezervlerini kullanır.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com