Ana Sayfa Magazin 28 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Pelin Batu, doktor eşi Macit Bitargil için uzaklaştırma kararı aldırdı

Oyuncu Pelin Batu, 2018 yılında ünlü kalp damar cerrahı Macit Bitargil ile Roma’daki Türkiye Büyükelçiliği’nde evlendi.

Çiftin bu evliliğinden Rafael isminde bir çocuğu dünyaya geldi.

EVLİLİĞİN BAŞINDAN İTİBAREN ŞİDDET

Batu’nun mahkemeye sunduğu dilekçedeki argümanlara nazaran, Macit Bitargil evliliğin başından itibaren eşine ruhsal şiddet uyguladı.

Pelin Batu’ya karşı fizikî şiddet tehdidinde de bulunan Bitargil, daima telefonla bildiri atma, eşinin konutunu basma üzere aksiyonlarda bulundu.

ÖNEMLİ TEHDİTLER BOŞANMA ETABINA GETİRDİ

Hürriyet’te yer alan habere nazaran oyuncu, evlilik birliğinin kendisine yüklediği misyonu ihmal eden Macit Bitargil’in ruhsal baskısı ve fizikî şiddet gösterme istikametindeki önemli tehditleri nedeniyle boşanmak hedefiyle dava açma kademesine geldiğini dilekçesinde belirtti.

Çiftin evlilik birliğini yürütemediğini ve bu nedenle başka yaşadığını aktaran Pelin Batu’nun avukatı Halil Cenk Akdoğan ise dilekçede şu sözlere yer verdi:

“ÇOCUĞA DA KENDİME DE ZİYAN VERECEĞİM”

“Çocuğunun babasıyla vakit geçirmesi için ağır uğraş sarf eden müvekkilim, Macit Bitargil ile buluşmuştur. Otomobil seyir halindeyken yaşanan bir tartışmada Bitargil, ‘Boşanmak istiyorsan çık git hayatımızdan. Sonu felaketle sonuçlanır. En eski Hıristiyan soyundan 30-40 adam kalmış. Bu çocuk son temsilcisi, sana yedirmezler. Ortamızdan çekil, velayetini ver. Çocuğa da kendime de ziyan vereceğim’ halinde tehditlerde bulunarak, müvekkilime hudut krizi geçirtmiştir. Müvekkilimin meskenini basan davalı, çocuğu annesinin elinden almıştır.”

2 AY UZAKLAŞTIRMA

Talebi haklı bulan mahkeme, Macit Bitargil’in 2 ay müddetle Pelin Batu ile çocuğuna yaklaşmamasına karar verdi.

“3 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA EN AĞIR FRANSIZCA LİTERATÜR KİTAPLARI OKUMUŞTUR”

Aleyhine verilen karara itiraz eden Macit Bitargil ise argümanların tamamının gerçeğe alışılmamış ve temelsiz olduğunu belirtti.

Bitargil, itiraz dilekçesinde şu kelamlara yer verdi:

“Pelin Batu, kendi hayatını yaşamak uğruna aile birliğini derinden yaralamış, küçük çocuğun hayatını tekraren tehlikeye atmıştır. Çocuğun yanında sigara içmiş, çocuğun 39 derece ateşi varken gece yarısı canlı yayınlara ve sinema galalarına götürmüştür. Pelin Batu, 3 yaşındaki çocuğa en ağır Fransızca literatür kitapları okumuş, ruhsal istikrarını çöküntüye uğratmıştır.”

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com