Muhammed Yakut Dilan-Engin Polat İddiası: Muhammed Yakut Kimdir?

Sosyal medya hareketlendi. Geçtiğimiz seçimler öncesi siyasetçiler ve iş insanları hakkında çeşitli iddialar ortaya atan Muhammed Yakut bu kez Engin-Dilan Polat çiftini ele aldı. Çektiği videolarla gündem olan Muhammed Yakut’un kim olduğu merak konusu oldu. İspanya’da yakalandığı bilinen ve 3 gün önce serbest kalan Muhammed Yakut’un sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkındaki sözleri dikkat çekti. Peki, Muhammed Yakut kimdir? İşte yanıtı..

MUHAMMED YAKUT ENGİN-DİLAN POLAT

Magazin dünyasının en çok konuşulan isimleri Engin-Dilan Polat çiftinin geçmişleri ile ilgili iddialarda bulunan Muhammed Yakut, Polat çiftinin mail order yolu ile kara para akladığını iddia etti. “Engin Polat, Dilan Polat, Sıla Doğu bunların ne iş yaptığını biliyor musunuz?” diyen Muhammed Yakut, “Ben babasını da tanırım. 2012’de yattığım cezaevinde öldü. Babasının anasını niye öldürdüğünü de bilirim. Hangi Batmanlı sanatçıdan dolayı namus davasından öldürdüğünü… Öyle namuslu babaları vardı cezaevinde kahrından öldü. Engin Polat ile Dilan Polat ne iş yapıyor biliyor musun? Mail order yapıyor kuyumculuk üzerine…” ifadelerini kullandı.

MUHAMMED YAKUT KİMDİR?

YouTube ve Twitter mecralarında Deliler Delisi lakabıyla yayın yapan Muhammed Yakut 1972 yılında Diyarbakır’da doğdu. Babası Hacı Hasan Yakut’dur. Diyarbakırspor Kulübü eski başkanı Abdurrahman Yakut’un yeğenidir. Atatürk Anadolu Lisesi’nde okudu. 1992 yılında BOTAŞ’ta çalıştı. Daha önce Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Muhammed Yakut, Ankara’da bir yağ fabrikasının da sahibidir.

2012 yılında Kamuoyuna yansıyan o günkü haberlerde, Kocaeli’de Körfez ilçesindeki Denizatı Petrokimya Şirketi’nin sahibi iş adamını kaçırarak 400 bin dolarını alan çete üyelerinin başında Muhammed Yakut vardı. İş adamının kaçırılması sonrasında başlatılan operasyonda Muhammed Yakut, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Sosyal meydanın gündemine bir anda giren Muhammed Yakut’un sabıkasının kabarık olduğu söyleniyor. Evli ve çocukları olan Yakut, son günlerde çok konuşuldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*