Ana Sayfa Yaşam 7 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Milyonların beklediği gün! TOKİ 2022 indirim başvurusu nasıl yapılır, şartları neler?

Her geçen gün artan konut fiyatları, asgari fiyatla çalışanları ve emeklilerin konut satın alma hayallerini etkilese de TOKİ, vatandaşlara konut sahibi olma imkanı sunuyor.

Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı’ndan mesken sahibi olan ve taksitlerini ödemeye devam eden bireylerin için uygulanacak olan TOKİ indirim kampanyası da başladı.

Dar gelirli vatandaşlara düşük bütçeli taksitlerle mesken sahibi olmayı kolaylaştıran TOKİ, müracaat tarihi ve koşulları duyurdu.

Müracaatta bulunmak isteyenler, . TOKİ indirim kampanyası 2022 ne vakit? TOKİ indirim kampanyası koşulları neler, müracaat nasıl yapılır? sorularına cevap arıyor.

TOKİ 2022 İNDİRİMİ NE VAKİT, NE KADAR?

Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığınca (TOKİ), borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için her yıl yapılan TOKİ indirim kampanyası bu sene 22 Mart’ta başlayacak.

Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar 19 Nisan’a kadar müracaat yapabilecek.

TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu çabucak almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 22 oranında indirim yapacak. Ayrıyeten arsa alıcılarına ise yüzde 10 oranında indirim uygulanacak.

TOKİ İNDİRİM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ödemelerini T.C. Ziraat Bankasına yapan alıcılar direkt bankaya müracaatta bulunabilecek ve borçlarını kapatabilecektir.

TOKİ İNDİRİMİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Kampanyadan TOKİ tarafından satışları 2020 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı sonu prestijiyle başlamış olan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabiliyor.

Ayrıyeten kalan taksit sayısı 12 ve daha az olan konut, iş yeri ve arsa alıcıları indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Mukavelesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut, iş yeri ve arsa alıcılarının müracaat tarihi prestijiyle TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, taksit ve geriye dönük rastgele bir borcunun bulunmaması gerekiyor.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com