Ana Sayfa Gündem 19 Nisan 2022 23 Görüntüleme

Maltepe’de bir anne komşusu ile kaçtı, çocukları ortada kaldı

İstanbul Maltepe’de yaşayan 3 çocuk annesi Z. A. komşusu ile Kütahya’ya kaçtı.

Giderken yanına 6 ve 8 yaşındaki 2 küçük çocuğunu da alan anne, bir mühlet sonra çocukları istemediğini, yuvaya ya da sokağa atacağını söyleyerek baba Şaban A. ile irtibata geçti.

Çocuklarının sokağa atılacağından korkan baba Kütahya’ya gidip çocuklarını aldı.

KIZI ÖLMEK İSTEDİ

Annesinin kaçmasına dayanamayan 15 yaşındaki D. A. parfüm şişesini kırıp sol bileğini kesti.

2 gün ağır bakımda kalan kıza ve ailesine, Maltepe Kaymakamı Toplumsal Yardımlaşma Vakfı sahip çıktı.

Aile, kaldıkları meskende su, elektrik ve gazın kesik olması nedeniyle Kartal’da bir otele yerleştirildi.

İŞİNDEN AYRILDI

Kaynakçılık yaparak geçimini sağlayan baba Şaban A. çocuklarını yalnız bırakmamak için işinden ayrıldı.

Sıcak bir yuva isteyen baba evlatlarından ayrılmak istemiyor.

“EVLATLARIMIN YURDA VERİLMESİNİ İSTEMİYORUM”

Çocuklarının, Çocuk Esirgeme Kurumu’na verilmesini istemeyen ve tek isteğinin sıcak bir yuva olduğunu söyleyen baba Şaban A., “Bundan yaklaşık 6 ay evvel müstakil bir meskende oturuyorduk. Eşim, mesken sahibi ile arbede ettiği için diğer bir yere taşındık. Eşim, 2 çocuğumu alıp komşumuz ile kaçtı. Sonra beni arayıp çocukları almamı, şayet almazsam sokağa atacağını söyledi. 8 yaşındaki kızım anlattı orada şiddet gördüğünü.

Çocuklarıma sahip çıkmaya çalışıyorum. Gözüm geride kaldığı için işe de gidemiyorum. Eski oturduğum yer soğuktu, elektrik ve su kesikti. Bir baba olarak evlatlarımın yurda verilmesini istemiyorum. Çocuklarımın okula gitmesini, kanatlarımın altında olmalarını istiyorum. Hayırseverlerden sıcak bir yuva istiyorum.” formunda konuştu.

“YAVRULARIMIZ, BABALARINDAN AYRILMASIN”

Maltepe Kaymakamı Toplumsal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti Bülent Gürpınar, “Bu ailemizin zahmetli haberini aldık. Anneleri 3 yavrusunu terk etmiş. 15 yaşındaki kızımız intihara kalkışmış. Kendisi 3 gün ağır bakımda yattı. Maltepe Kaymakamı Sayın Bahri Tiryaki’nin bizleri görevlendirmesi sonucunda ailemize ulaştık. Ailemizi otele getirdik, şimdilik sıcak yuvaları olsun diye. Zira kaldıkları konutta elektrik, su, doğalgaz hiçbir şey yoktu.

Babaları çocuklara bakamayacağını söyledi. Toplumsal Siyasetler Bakanlığımızın Maltepe’deki müdürlüğü ile diyaloğa girdik ve onlar da incelemelerde bulundu. Şu anda prosedürler uygulanıyor. Yaklaşık bir hafta içinde çocuklarımızı Çocuk Esirgeme Kurumu’na yerleştireceğiz. Lakin biz istiyoruz ki bu yavrularımız, babalarından ayrılmasın. Sizlerin aracılığıyla ile tahminen bir iş adamı çıkıp bu ailemize bir sıcak mesken, sıcak aş verir.” dedi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com