Ana Sayfa Eğitim 16 Nisan 2022 24 Görüntüleme

Mahmut Özer: 855 bin derslikte yüz yüze eğitime devam ediyoruz

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çeşitli programları kapsamında Elazığ’a geldi.

Havaalanında vilayet protokolü tarafından karşılanan Bakan Özer, birinci olarak Bahçekapı İlkokuluna geçti.

Burada okul idaresi, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Bakan Özer, üretimi tamamlanan okul kütüphanesinin resmi açılışını yaptı.

Bakan Özer daha Elazığ Valiliğine geçti. Burada onur defterini imzalayan Özer, açıklamalarda bulundu.

“855 BİN DERSLİKTE YÜZ YÜZE EĞİTİM DEVAM EDİYOR”

Kararlı bir biçimde yüz yüze eğitime devam edildiğini aktaran Bakan Özer, “Sağlık Bakanlığı Mart ayı itibariyle kurallarda değişiklik yaptı. Artık okulların bahçesinde maske kullanılmıyor. Yalnızca okul ortamında maske kullanılıyor. Tıpkı vakitte rastgele bir 2 olay olduğu vakit yüz yüze eğitim orta vermiyoruz. Eğitim sistemimizde bulunan 855 bin derslikte yüz yüze eğitime orta vermeden eğitim öğretime devam ediyoruz.


“BÜYÜK BİR MUVAFFAKİYET HİKAYESİ”

Bu 1,5 yıl ortadan sonra tüm öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte başardığımız çok büyük bir muvaffakiyet öyküsü. Allah’a şükür 1,5 yıl ortadan sonra hiçbir eğitime orta vermeden yüz yüze eğitime devam ettik.

Elazığ’ımızdaki tüm öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Maskeyle ders anlattılar. Aşılanma oranı ülke ortalamasının çok üzerinde seyretti. Öğrencilerimize çok teşekkür ederim. Maske ile ders dinlediler. Velilerimize çok teşekkür ederim. Okullarda çocuklara kurallara uyması noktasında daima takviye verdiler.


“EĞİTİMİN GENEL FOTOĞRAFINA BAKACAĞIZ”

Başarılı bir halde bu süreci bu noktaya getirdik. Bundan sonrada hiçbir kasvet olmadan bu devri bitireceğiz. Uzun ortadan sonra Elazığ’dayız. Bugün valimiz, vekillerimiz, liderlerimiz ile birlikte Elazığ’da eğitimin genel fotoğrafına bakacağız.

Kalitesi nasıl, nasıl güzelleştirebiliriz. Gereksinim noktasında yeni eğitim ünitelerinin kurulması, alt yapı muhtaçlıklarını güçlendirme, hangi okullara muhtaçlığımız var kapsamında değerlendireceğiz” diye konuştu.

Bakan Mahmut Özer’e Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut ve Sermin Balık, Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Elazığ Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Yiğit eşlik etti.


teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com