Ana Sayfa Gündem 10 Nisan 2022 21 Görüntüleme

Konya’daki hırsızlar 700 bin liralık koleksiyonu çaldı

Konya’nın Meram ilçesi Durunday Mahallesi’nde yaşanan olayda, mahalledeki konutları denetim eden 2 kuşkulu, Edirne’de yaşayan Kürşat Şendal’ın babasından kalma müstakil meskenin bahçesine geldi.

Burada bir mühlet oyalanarak çevreyi gözetleyen şüpheliler, daha sonra konutun camını kırarak içeri girdi.

700 BİN LİRA BEDELİNDEKİ PARA VE PUL KOLEKSİYONLARINI ÇALDILAR

Konutta bulunan bütün odaların kilitli olan kapılarını kıran şüpheliler, Kürşat Şendal’ın dedesinden ve babasından miras kalan çakmak, pul, para ve bıçak koleksiyonu bulunan çantayı alarak süratle meskenden uzaklaştı.

Konutun kapıları ve pencerelerinin açık olduğunu fark eden komşuları, Şendal’ı arayarak durumu bildirdi. Bunun üzerine Edirne’den güvenlik kameralarının imgelerini izleyen mesken sahibi, meskene hırsız girdiğini gördü.

Hava şartlarından ötürü Konya’ya daha sonra gelen Kürşat Şendal, Meram İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek durumu anlattı. Meskende bulunan güvenlik kameralarını incelemeye alan Emniyet Müdürlüğü grupları, şüphelileri belirlemek için geniş kapsamlı çalışma başlattı.

ŞÜPHELİLER MUSLUK HIRSIZI ÇIKTI

Yapılan ayrıntılı çalışmada şüphelilerin çantalarından yola çıkan polis, daha evvel Meram ilçesinde bulunan bir mescitten musluk hırsızlığı yapan şüphelilerin olaylarda kullandığı çantalardan olduğunu belirleyerek çantaları incelemeye aldı.

Olay Yeri Şube Müdürlüğü gruplarınca yapılan ayrıntılı inceleme sonrasında şüphelilerin daha evvelce gözaltına alınan ve süreçlerinin akabinde çıkartıldıkları mahkemece tutuklanan musluk hırsızları Seyit A., Hakkı D. ve Ali S. olduğu belirlendi.

ÇALINAN EŞYALAR SAHİBİNE TESLİM EDİLDİ

Savcılık kararı ile şahısların adreslerinde yapılan aramalarda ise Kürşat Şendal’ın konutundan çalınan miras koleksiyon ele geçirildi.

Emniyetteki süreçlerin akabinde şahısların konutlarında bulunan koleksiyon Kürşat Şendal’a teslim edildi.

“2 KİŞİ YAKLAŞIK 1 SAAT MESKENİN İÇİNDE KALIYOR”

Olay günü komşusu tarafından konutuna hırsız girdiği haberini aldıktan sonra güvenlik kameralarını incelediğini anlatan Kürşat Şendal, “Komşum beni aradı. Sabah 10 buçuk, 11 sıralarında konutumuza hırsızın girdiğini düşündüğünü ve dış kapının açık olduğunu tabir etti. Daha sonra kendi konutumun güvenlik kamerasını izlediğimde akşam saat 20.45 üzere iki karartı yan taraftaki konutun tarafından geliyorlar. Orayı denetim ediyorlar sonra benim konuta, kameralara gerçek geliyorlar. 2 kişi görülüyor yaklaşık bir saat konutun içinde kalıyorlar. Konuttaki sırt çantamı alıp kamera imgelerinde gördüğüm kadarıyla dış kapıyı da kırarak gittiklerini gördüm.” dedi.

“BİRKAÇ GEREÇ DAHA ELE GEÇİRİLDİ”

Hırsızlık olayı için hava muhalefetlerinden ötürü Konya’ya gelemediğini anlatan Şendal, “15 Mart günü gelebildim. Çabucak emniyetteki arkadaşlarımız sağ olsunlar Allah hepsinden razı olsun çok yakından ilgilendiler. Sabaha karşı evimden çalınan kimi malzemelerin bir yerde bulunduğu tabir edildi. Bu araştırmalarla birkaç malzeme daha ele geçirildi.” sözlerini kullandı.

“BÜTÜN KAPILARI KIRMIŞLAR”

70 yıldır babasından ve dedesinden kalanlarla koleksiyon yaptıklarını söyleyen Şendal, “Dedemden ve babamdan kalan para koleksiyonum, pul koleksiyonum, bıçak koleksiyonu, bunun yanı sıra saat, çakmak koleksiyonlarım mevcuttu. Bunları almışlar. Allah kimsenin başına vermesin. Bütün kapılar kilitli olmasına karşın hepsini teker teker kırmışlar. Her yer her yerdeydi.” diye konuştu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com