Ana Sayfa Gündem 27 Mart 2022 22 Görüntüleme

Kocaeli’nin satın aldığı sandığı evde, 9 sene kiracı olarak oturdu

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki 4 çocuk babası İsmail Öztürk (49) argümana nazaran, yaklaşık 9 buçuk sene evvel eniştesine ilişkin olan daireyi satın aldı.

Dairenin parasını her ay tertipli olarak eniştesine bazen elden bazen ise bankadan ödeyen Öztürk, çeşitli sebeplerden ötürü tapuyu alamadı.

Fatura aboneliklerini üzerine alabilmek için ise eniştesiyle kira kontratı imzaladı. Yaklaşık 9 buçuk sene sonra Öztürk, meskenine gelen mahkeme kağıdı ile kendisinin sandığı meskeninin diğerine satıldığını öğrendi.

Mahkeme kararıyla konutundan çıkarıldığını söyleyen Öztürk, bununla birlikte eniştesi ve akrabalarının silahlı saldırısına uğradığını da sav etti.

“ENİŞTEM KONUTUN TAPUSUNU İSTEYİNCE BENİM GERİME ADAM TAKMAYA KALKTI”

Öztürk, yaşadıklarını şu sözler ile anlattı:

“9 buçuk yıl evvel eniştem dairesini satmak istedi, ben de almak istedim. Parasını nasıl ödeyeceğimi sordum. ‘Abimden 7 bin 500 liraya bilezik aldım onun parasını ödersin, 12 bin lira etraf parası ödersin, kız kardeşime 5 bin lira ödersin, 2 bin 500 lira bilezik borcu varmış, onu ödersin’ üzere şeyler söyledi. Onları elden nakit olarak ödedim. Annem, babam, kardeşlerim, onun ailesi, bunları hepsi biliyor. ‘Evin taksitini nasıl ödeyeceğim?’ diye sordum. ‘Bir sene boyunca 2 bin lira olarak ödeyeceksin’ dedi, ödedim. Ondan sonra ‘Bin 750 liraya düşecek’ dedi, ödedim. En sonunda bu meskenin senetleri az kaldığı vakit ben konutun tapusunu isteyince eniştem benim ardıma adam takmaya kalktı.


“ARABAMI KURŞUNLATTI”

Konutu diğerlerine verdiği vakit benim yolumu kestirip otomobilimi kurşunlattı. Daireyi öteki birine satmış. Eniştem olan şahıs, meskeni alan şahıslara benim kiracı olduğumu söylemiş. Ben kiracı değildim. Kira kontratını fatura aboneliklerini üzerime alabilmek için formaliteden yapmıştık. aireyi sattığı vakit beni kiracı olarak anlatmış. Olayı adliyeden öğrendim.

“DAİREMDEN EŞYALARIMI ÇIKARIP KAPININ ÖNÜNE KOYDULAR”

Burada 9 buçuk yıldır oturuyorum. Parasını elden de ödedim, dekontlarım da var. Beni mağdur ettiler. Adliyeden karar alıp dairemden eşyalarımı çıkarıp kapının önüne koydular. Ben de mahkemeye verdim, mahkemede davalar devam ediyor şu anda. Beni mahkemeye verdiklerinde meskene bir kağıt gelmiş. Yedi gün vadeli kağıdı benim okula giden küçük oğlum almış. Onun aklı ermediği için, biz de 7 gün süreyi geçirince hak talep edemedim.


“88 BİN 850 LİRA PARA VERDİM”

Mağduriyetimin giderilmesini istiyorum. 88 bin 850 lira para verdim. Ben kanun yoluyla paramı almanın peşindeyim. Adalet istiyorum, adaleti bekliyorum.”


teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com