Ana Sayfa Gündem 9 Nisan 2022 21 Görüntüleme

Kocaeli’de yatağa bağlı adamın vücudu, günden güne eriyor

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, akaryakıt istasyonunda sürücü olarak çalışan Taci Onay (37), 2017 yılında iş yerinde bulunduğu sırada baygınlık geçirdi.

İş arkadaşları tarafından hastaneye götürülen Onay’ın beyninde tümör tespit edildi.

Ameliyatın akabinde taburcu edilen Onay, tümörün tekrar etmesiyle ikinci kere ameliyat oldu. Üçüncü sefer tekrarlayan tümörün beynin kritik noktasında olması nedeniyle ameliyat yapılamadı. Taci Onay, kemoterapiye devam etti.

11 AMELİYAT GEÇİRDİ

Bu sırada Onay’ın kasık bölgesinde kangren tespit edildi. Tümör ve kangren nedeniyle Kocaeli’deki farklı hastanelerde 11 ameliyat geçirdi.

Kasık bölgesindeki kangren ve beynindeki tümör nedeniyle yatağa bağlı ömür uğraşı veren Onay’ın bedeni, her geçen gün çürümeye devam etti.

“BEN BİR ANNEYİM ACI ÇEKİYORUM”

Oğlunun gözünün önünde her geçen gün biraz daha eridiğini belirten Hayriye Onay, şu sözleri kullandı:

“Çocuğum kaç aydır yatağa bağlı yaşıyor. Hastaneden çıktıktan sonra daha yeterli olacak gezebilecek, diye beklerken tamamıyla lisanı tutuldu, konuşamıyor bile. Ben bir anneyim acı çekiyorum. Çocuğumu alıp dışarıya çıkıp ‘Yetişin’ diye mi bağırayım? Her sabah kalkıyorum; yavrum nefes alıyor mu, diye denetim ediyorum. Ne olur bize bir deva bulun. Bütün yollarımız kapandı. Ben her sabah kaygı içinde uyanıyorum, çocuğumu ne biçimde bulacağım, diye. Ne olur bana bir el uzatın.”


“HASTANEDE EN FAZLA 8 AY YAŞAR DEDİLER”

Kardeşine, tabipler tarafından en fazla 8 ay ömür biçildiğini kaydeden ablası Serap Aksu, “Kardeşim 2017 yılında Kocaeli’de hastanede ameliyat geçirdi. 1 ay sonrasında ikinci tümör ortaya çıktı tekrar ameliyat ettirdik ve 2 yıl sonra üçüncü tümör ortaya çıktı. Beynin çok merkezi bir yerinde olduğu söylendi ve muhakkak ameliyat bahtı yoktu. Hastanede en fazla 8 ay yaşar dediler; yapılabilecek bir şey yok dediler. Daha sonra araştırmaya devam ettik ve bir ilaç buldum, o ilacın tedavisine başladık.

“KASIK BÖLGESİNDE 2 TANE DELİK AÇILDI”

Yaklaşık 1 yıl boyunca bu tedaviyi uyguladıktan sonra kardeşimin beynindeki 7 santimlik tümör 4 santime kadar geriledi. Biz buna sevinirken kasık bölgesinde 2 tane delik açıldı ve o delikten 6-7 ay boyunca enfeksiyon akımı meydana geldi ve kangren teşhisi konuldu. Kardeşim toplamda 11 ameliyattan sonra kangren bölgesi kesildikten sonra hastaneden taburcu edildi.” diye konuştu.

“KARDEŞİM 6-7 AYDIR MESKENDE MEVTE TERK EDİLDİ”

Kardeşinin şuurunun yerinde olduğunu lakin konuşma yetisini kaybettiğini belirten Aksu, “Kardeşim 6-7 aydır meskende vefata terk edildi. Ben kardeşimin bize verdiği reaksiyonlar nedeniyle düzeleceğine inanıyorum. Lütfen, vefata terk edilen kardeşime el uzatılsın. Bu çocuk meskende ölmesi beklenilecek bir çocuk değil, olumlu tarafta yansıları var. Kardeşimin belden aşağısı günden güne eriyor. Yürümesi, tutması azaldı; şu an konuşamıyor bile. Lütfen, bizim sesimizi duyun.” dedi.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com