Kocaeli hakem ve gözlemci camiası bütün oldu!

ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR EDİYORUM

TFFHGD Kocaeli Şubesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda dernek yönetimi, İl Hakem Kurulu Eski Başkanı Alpaslan Dalkılıç ve üyeleri ile Alican Erçelik’in başkanlığındaki yeni İl Hakem kurulu bir araya geldi. Açış konuşmasını Şube Başkanı ve Genel Başkan Vekili Özhan Kurt yaptı. Dernek Başkanı Özhan Kurt şu şekilde konuştu: Önceki dönem il hakem kurulumuza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederken yeni il hakem kurulumuza da başarılı bir dönem diliyoruz.

UYUM İÇİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Önceki kurulumuz ile birlik beraberlik içerisinde gayet uyumlu şekilde çalıştık, inşallah yeni kurulumuzla da uyum içerisinde çalışacağız. Biz dernek olarak hakem ve gözlemcilerimizin sosyal, kültürel anlamda gelişmelerine katkı sunmak, daha rahat ortamlarda eğitim almalarını ve idman yapmalarını sağlamak ile görevliyiz. Bunu yaparken de il Hakem kurulumuzun daha iyi imkanlar ile camiamızda görevlerini yapmalarını da sağlayacağız. İl Hakem Kurulumuzun başarılı olmasını canı gönülden istiyor bu doğrultuda üzerimize düşen ne varsa yapacağımızı burada bir kez daha herkesin önünde deklare ediyorum.

HAKEMLERİMİZİN ÖZLÜK HAKLARININ GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR

Maalesef hakemlerimiz zor bir dönemden geçiyorlar. Müsabaka ödenekleri bakımından ekonomik olarak zorluk yaşamaktalar, müsabaka ödenekleri günümüz şartlarında yetmiyor, saha içi ve dışı saldırı, sosyal medya aracılığı ile hakaret, tehdit gibi olaylar da her geçen gün artmaktadır. Bu ve benzeri sebeplerle hakemlerimiz camiadan uzaklaşıyorlar, sürekli olarak bunu her platformda dile getiriyoruz. Hakemlerimizin özlük haklarının, müsabaka ücretlerinin, hukuki haklarının düzeltilmesi ve korunması elzemdir. Bu tabi il bazlı olmayacak genel bir çalışma yapılmalıdır, bu amaçla Genel Merkezimizin çalışmaları da bulunmaktadır, inşallah en kısa zamanda olumlu sonuçlar alacağımızı temenni ediyorum.

DALKILIÇ: YENİ YÖNETİME BAŞARILAR DİLİYORUM

Önceki Dönem İl Hakem Kurulu Başkanı Alparslan Dalkılıç konuşmasına şu ifadelere yer verdi: Bize ne mutlu ki görevimiz alnımızın akıyla devrediyoruz, görev aldığımız süre boyunca Kocaeli Hakemliğinin gelişmesi ve büyümesi için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Görev süremiz boyunca bizimle uyum içerisinde çalışan, Dernek Başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyor, yeni il hakem kurulumuza da başarılar diliyorum. İl Hakem kurulumuzun ne zaman, hangi konuda bizden yardım, destek yada görüş talebi olursa da kendilerine her zaman gereken desteği vereceğimizi de belirtmek istiyorum.

ERÇELİK: ZORLUKLARI BİLEREK GÖREVE TALİP OLDUK

Kocaeli il Hakem Kurulu’nun çiçeği burnunda başkanı Alican konuşmasında “Böyle bir güzel ortamda bizleri bir araya getiren derneğimize teşekkür ediyorum. Önceki dönem il hakem kurulumuza çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Bizlere de her zaman destek olacakları belirttiler, sağ olsunlar. Biraz önce söz alan Başkanlarımız hakemliğin zor bir dönemde olduğunu belirttiler, elbette hakem sayısı itibariyle zor dönemler yaşanmaktadır ancak biz de bu zorlukları bile bile üstesinden geleceğimizi düşünerek bu göreve talip olduk. Kurul arkadaşlarımızın hepsi gençler, yorulmadan çalışacaklar” dedi. Daha sonra katılan herkesin de fikirlerini beyan ettiği toplantıda birlik ve beraberlik mesajı verilerek toplantı hatıra fotoğrafını çekilmesi ile son buldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*