Ana Sayfa Gündem 10 Mayıs 2022 24 Görüntüleme

İstanbul’da sigara kavgasında annesini öldürdü

İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde yaşanan olayda, savlara nazaran ailesiyle yaşayan Reşit Yüksel, konutta sigara içtiği sırada annesi ve astım hastası olduğu ileri sürülen babası tarafından, konutta sigara içmemesi konusunda uyarıldı.

Duruma öfkelenen Reşit Yüksel, cinnet getirdi ve eline bıçağı alıp evvel annesine saldırdı. Kanlar içinde yere yığılan anne Çiçek Yüksel hayatını kaybetti.

SİGARA İÇME DİYE UYARAN AİLESİNE DEHŞETİ YAŞATTI

Suratını alamayan Reşit Yüksel, bu sefer babası Ahmet Yüksel’e saldırdı. Akabinde meskende bulunan iki kız kardeşini de yaraladı. Saldırgan Reşit Yüksel, kız kardeşlerin müdahalesiyle zahmetle sakinleştirildi. Yaralanan kardeşler polise haber verdi.

ANNESİNİ BIÇAKLA ÖLDÜREN ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Meskende bulunan iki küçük kardeşleri ise yara almadı. İhbar üzerine olay yerine gelen gruplar, konutta dehşet saçan Reşit Yüksel’i gözaltına aldı.

Hayatını kaybeden Çiçek Yüksel’ in cenazesi, İsimli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Yaralı baba ve kızları ise hastaneye götürüldü. Baba Ahmet Yüksel’in durumunun ağır olduğu öğrenilirken, iki kızın sıhhat durumunun uygun olduğu, bacaklarında sıyrıklar olduğu öğrenildi.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan kuşkulu, emniyetteki süreçlerinin akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şüphelinin olayı sigara içme tartışması yüzünden gerçekleştirdiği ve yaptıklarını “Babam bana küfretti.” diyerek savunduğu ileri sürüldü.

“BABA İLE KIZ KARDEŞ AĞIR BAKIMDA”

Olayı anlatan komşuları Kemal Yıldırım, “Büyük oğlu yeni cezaevinden çıkmış. Konutta bir tartışma olmuş. Tartışma üzerine annesini, babasını ve kız kardeşini bıçaklamış. Anne tıpkı gün vefat etti. Baba ile kız kardeş ağır bakımda. Annenin cenazesini de Mersin’e götürdüler.” dedi.

“DUVARLAR, YERLER DAİMA KANDI”

Komşuları Büşra Akar ise “Evde hengame çıkmış. Herhalde adam gelip babasının göbeğinden kızın da bacağından bıçaklayıp kaçmış. 4-5 tane ambulans, polis ve olay yeri inceleme geldiler. Yukarda konutu denetim ettiler. Duvarlar, yerler daima kandı. 1-2 ay evvel taşınmışlardı.” diye konuştu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com