Ana Sayfa Gündem 7 Mayıs 2022 16 Görüntüleme

İstanbul’da hamile eşini öldüren katile müebbet istemi

Zeytinburnu’nda 14 Eylül 2021 tarihinde boşanma evresindeki gebe eşi Fatemeh Haideri’yi bıçaklayarak öldüren Mohammad Tajık hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, olay günü Yeşiltepe Mahallesi Taş Camii önünde sanık Tajık’in maktul Haideri’yi bıçakladığı ve yaralı bayanın hayatını kaybetmesi üzerine soruşturma başlatıldığı aktarıldı.

“EŞİM BENİ KABUL ETMEDİ”

Sanık Tajık soruşturma kapsamında alınan savunmasında yaklaşık 4 yıl evvel eşi ve kızı ile Türkiye’ye geldiğini söyleyerek, “Bir yıl kaldıktan sonra deport edildim. Sonra tekrar Türkiye’ye geldim eşim beni kabul etmediği için Sinop’ta yaşamaya başladım. Bu müddet zarfında orta ara eşim ve kızım ile görüştüm. Eşim beni boşanmayı görüşmek için İstanbul’a çağırdı. Olay gününden evvel buluştuk.

“ÖLDÜRME MAKSADIYLA GİTMEDİM ANLIK ÖFKEYLE OLDU”

Bana diğerinden gebe olduğunu söyleyerek doğacak çocuğa babalık yapmamı teklif etti. Ben kabul etmedim. Kendi kızımı yanıma almak istedim. Eşim de bunu kabul etmedi. Olay günü eşim beni arayarak tekrar buluşmak istedi. Zeytinburnu’nda bir kafede buluştuk. Bana doğacak çocuğuna bakacak birini bulduğunu söyledi.

Kızımı o adamla yaşatmak istemediğimi söyledim. Sonra yolda yürürken tartışmaya başladık. Yolda giderken bir tepsi üzerinde gördüğüm bıçağı aldım. Eşime bu bıçak ile vurmuş olabilirim. Öldürme gayesi ile gitmedim bir anlık öfke ile oldu” halinde konuştu.

ANNENİN MEVTİ SONUCU FETÜS VEFATI GERÇEKLEŞTİ

Öte yandan İsimli Tıp Kurumu (ATK) tarafından hazırlanan raporda, maktulün otopsisinde 20-21 hafta gelişim gösteren fetüs tespit edildiği ve fetüsün vefatının annenin vefatı sonucu meydana geldiği aktarıldı.

AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET İSTEMİ

Hazırlanan iddianamede Mohammad Tajık’in ‘gebe olduğu bilinen bayanı öldürme’ kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mahpusla cezalandırılması talep edildi. Tajık’in yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com