Ana Sayfa Dünya 9 Nisan 2022 22 Görüntüleme

İngiliz basını Putin’in günlük rutinini yazdı

Rusya-Ukrayna savaşı 24’üncü gününde devam ederken, tüm dünyanın gözü Rusya’dan ve Rusya Devlet lideri Vladimir Putin’den gelen haberlerde..

İngiliz Daily Star gazetesi, Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşı başlatan buyruğu veren Putin’in günlük hayatında neler yaptığını köşesine taşıdı.

PUTİN’İN GÜNLÜK RUTİNLERİ

İngiliz bir gazeteci ve müellif olan Ben Judah’ın daha evvel Putin hakkında yazdığı kitaptan ve Putin’e yakın isimlerin aktardıklarından derlenen yazıda, Rus önderin bir günlük rutinine yer verildi.

GÜNE GEÇ BAŞLIYOR

Putin, öteki başkanların bilakis güne geç bir saat olan 12 üzere başlıyor. Yataktan kalktıktan sonra çabucak yemek yemek isteyen Putin, kahvaltıda ise çoklukla süzme peynirli omlet ve yulaf lapası tercih ediyor.

YEMEKLERİNDE ZEHİR OLUP OLMADIĞI TEST EDEN AYGIT KULLANIYOR

Putin daha evvel yaptığı açıklamalarında da keyifli bir kahvaltıda en çok sevdiği şeyin bıldırcın yumurtası ve taze meyve suyu olduğunu söylemişti.

Rus başkanın, yediği her şeyde olduğu üzere, yemeklerinde zehir olup olmadığını test eden bir besin test aygıtı kullandığı da biliniyor.

HER GÜN 2 SAAT YÜZÜYOR

Putin’in asistanlarına nazaran, Putin, güne başladıktan sonra iki saat yüzmeye gidiyor. O sırada kahvesini yudumluyor ve asistanlarına nazaran, kanılarını burada yoluna koyuyor.

Şayet, Putin’in yüzme seansından sonra bir görüşmesi varsa bazen konuklarını 4 saate kadar beklettiği bile söyleniyor.

FAVORİ İÇECEĞİ KEFİR

Lakin Rus başkanın, kahvaltıdan sonraki ağır programı nedeniyle çoklukla öğlen ve akşam yemeklerini geçiştirmek zorunda kaldığı belirtiliyor.

Putin’in meyve yemeği çok sevdiği ve bol bol Kafkas Dağları’nda üretilen bir tıp fermente süt olan kefir içtiği de söyleniyor. Eski eşi Ludmila Putina’ya nazaran Putin’i mutfak masasında bir bardak kefirle beklemek, dikkatini çekmenin denenmiş ve test edilmiş bir yolu.

EN ÇOK BALIK YİYOR

Putin’in güvenlik sızıntısından korktuğu için çoklukla dokümanları klasörlere sakladığı ve telefon üzere takip edilebilir yerlerden bu bilgileri paylaşmadığı da öne sürülüyor. Önderin saray mensupları, Kommersant’ta Andrey Kolesnikov tarafından onun hakkında kaleme alınan köşe yazılarını okumayı çok sevdiğini ve her vakit baştan sona okuduğunu söylüyor.

Sovyetler Birliği Komünist Partisi’nin eski resmi propaganda araçlarından biri kabul edilen Pravda, Putin’in domates, salatalık ve maruldan oluşan üstün sağlıklı bir diyete bağlı kaldığını sav ediyor.

Koyun etini başka etlerden daha çok sevmesine karşın, Başkan’ın tercihinin balıktan yana olduğu söyleniyor.

Putin’in asla tatlı şeker yemediği ve tatlıların büsbütün menüden çıktığı da öne sürülüyor.

 

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com