Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 11 Nisan 2022 20 Görüntüleme

İlham Aliyev, Karabağ’da Nevruz ateşini yaktı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan’ın işgalinden kurtarılan Karabağ’ın Sukavuşan kasabasında eşi Mihriban Aliyeva ile Nevruz ateşini yaktıktan sonra ulusa seslendi.

Tarihi zaferin akabinde ikinci kere Karabağ’da Nevruz’u kutladıklarını belirten Aliyev, 2020’de savaşarak, kan dökerek, şehitler vererek toprakları Ermeni işgalinden kurtardıklarını ve Karabağ’a döndüklerini belirtti.

“EBEDİYEN TARİHİ TOPRAKLARIMIZDA YAŞAYACAĞIZ”

Azerbaycan’ın güçlü olduğunu ve tüm bu işleri görmeye muktedir olduğunu vurgulayan Aliyev, “Biz Karabağ’a ve Doğu Zengezur’a ebediyen döndük ve burada, tarihi topraklarımızda ebediyen yaşayacağız.” dedi.

“KARABAĞ AZERBAYCAN’INDIR”

Aliyev, Karabağ’ın doğal ve tarihi hoşluklara sahip olduğunu tabir ederek şunları söyledi:

“Bütün bu hoşluklara güzellikler katacağız. Azerbaycanlılar burada rahat, huzur, sükunet ve güvenlik içinde yaşayacaklar. Barış ve güvenliğin garantörü Azerbaycan devleti ve Azerbaycan Silahlı Kuvvetleridir. Sevgili halkıma Nevruz tebriklerimi işgalden kurtarılan Karabağ’da iletmekten memnunluk duyuyorum. Bundan sonra da Azerbaycan’ın süratle gelişmesi için elimden gelenin en düzgününü yapmaya devam edeceğim. Karabağ Azerbaycan’dır.”teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com