Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 24 Mart 2022 27 Görüntüleme

Hulusi Akar, Çanakkale Zaferi’nin 107’nci yıl dönümünü kutladı

Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü hasebiyle ileti yayınladı.

Milletin egemenliği ve bağımsızlığı için canını ortaya koyan şehitleri rahmetle andığını belirten Akar iletisinde şunları kaydetti:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kahraman Mensupları, Pahalı Silah ve Mesai Arkadaşlarım,

Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin Değerli Aileleri

Bugün; devletimizin bekası, ülkemizin güvenliği, asil milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için uğraş ederken şehadet makamına ulaşan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken, tıpkı vakitte “Çanakkale Deniz Zaferi”nin 107’nci yıl dönümünü kutluyoruz.

ÇANAKKALE GEÇİLEMEDİ

Bu zafer, Osmanlı coğrafyasının her bölgesinden gelen kahramanlarımızın fedakârlıklarıyla, ordu ve milletin omuz omuza topyekûn gayretiyle ve ulusal birlik ruhuyla elde edilmiştir. Ulu tarihi boyunca hâkim ve bağımsız yaşamayı karakteri olarak benimsemiş asil milletimizin kahraman evlatları, bir asır evvel vatanımızı işgal teşebbüsünde bulunanlara karşı tüm dünyaya Çanakkale’nin asla geçilemeyeceğini göstermiştir.

“ÇANAKKALE UĞRAŞI VAR OLUŞ ŞARTIMIZDIR”

Vatanımızı sömürgeleştirmek, milletimizi esarete mahkûm etmek ve tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı Çanakkale’de ortaya konan bu gayret ruhu, dün olduğu üzere bugün de var oluş kuralımızdır.


“ÖLÜRSEM ŞEHİT, KALIRSAM GAZİ”

Dün, vatanımızı işgal teşebbüsünde bulunanlara karşı imanıyla, ulusal ve manevi kıymetlerimizi müdafaa azmiyle gayret eden kahraman ordumuz, Mehmetçik; bugün de egemenliğimize, bağımsızlığımıza ve 85 milyon vatandaşımızın güvenliğine yönelecek her türlü tehdit ve tehlikeye karşı “ölürsem şehit, kalırsam gazi…” anlayışı içerisinde azim ve kararlılıkla uğraşını sürdürmektedir.

Ulusal Savunma Bakanlığının tüm birlik ve kurumları da bu sorumluluğun şuurunda olarak ülkemizi ve asil milletimizi yarınlara daha inançta taşımak için üstün bir çabayla çalışmalarına devam etmektedir.

“DEVLET BÜYÜKLERİMİZİ HÜRMETLE ANIYORUM”

Bu manalı gün vesilesiyle, Sultan Alparslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e kadar bin yıldır bize vatan olan bu topraklarda bugünlere, bu düzeylere gelmemizi sağlayan bütün devlet büyüklerimizi ve komutanlarımızı hürmetle anıyorum.

Aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi bir kere daha rahmet ve minnetle yâd ediyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehit ve gazilerimizin değerli ailelerine hürmet ve şükranlarımı sunuyorum.

“AZİZ ŞEHİTLERİMİZİN RUHLARI ŞAD OLSUN”

Şu anda karada, denizde ve havada, güçlü iklim ve arazi koşullarında kahramanlık ve fedakârlıkla vazife yapan pahalı silah ve mesai arkadaşlarıma kazasız, belasız, iyi, başarılı vazifeler diliyorum. Aziz şehitlerimizin ruhları şâd, yerleri cennet olsun.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com