Honor Magic 6 Farklı Bir Kamera Sensörüyle Gelecek

Birkaç gün önce Honor Magic 6 için yeni bir kamera sensörüne (OmniVision’ın 1 inç OV50K sensörü) sahip olacağı haberi duyuldu. Bu yeni sensörle ilgili ayrıntılar gizli kalırken, güvenilir bir kaynak bununla ilgili birkaç ayrıntı paylaştı.

Honor Magic 6 Benzersiz Bir Kamera ile Gelecek

Sızıntıyı yapan kişiye göre, 1 inçlik OmniVision OV50K sensörü, akıllı telefon fotoğrafçılığında yaygın bir sorun olan parlak sahnelerde aşırı pozlama sorununu çözecek olan LOFIC (Yanal Taşma Entegrasyon Kapasitör) adı verilen yeni bir teknolojiyle donatılmış.

Bir resme tıkladığınızda kamera sensörü, elektrik sinyallerine dönüştürülen ışığı yakalar. Bu sinyaller daha sonra nihai görüntüyü oluşturmak için birleştirilir.

Ancak parlak sahnelerde sensör aşırı miktarda ışıktan etkilenebilir, bu da aşırı pozlamaya ve ayrıntı kaybına neden olabilir. LOFIC, aşırı ışığı etkili bir şekilde yöneterek bu sorunu çözecek ve fotoğrafların yüksek parlaklık koşullarında bile bütünlüğünü korumasını sağlayacak.

Kaynak, OV50K’nın Sony’nin 1 inç IMX989 sensörüyle de rekabet edebileceğini ekledi.

Honor Magic 6’nın aynı zamanda uydu iletişimi ve Snapdragon 8 Gen 3 özelliklerine de sahip olması bekleniyor. Honor Magic 6 serisi hakkında daha fazla detayın önümüzdeki günlerde ortaya çıkması bekleniyor.

Teknoloji Haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*