Ana Sayfa Ana Sayfa

Ana Sayfa

 • Zafer Partisi’nde istifalar bitmiyor !

  Zafer Partisi’nde istifalar bitmiyor !

  Sosyal medya üzerinde olumlu ve olumsuz şekilde sık sık gündem olan Zafer Partisi, süreğen bir şekilde istifalar yaşıyor!

  Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Türk, Partinin Özdağ haricindeki tek milletvekili olan İsmail Koncuk, İstanbul’da çeşitli konumlardan pek çok istifa ve akabinde Zafer Partisi Antalya Muratpaşa İlçe Başkanı Batuhan Turul‘un yanında tam 400 kişi ile beraber istifa etmesinin ardından bir şok daha yaşandı. Az önce aldığımız bilgiye göre Zafer Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer, sosyal medya üzerinden duyurduğu üzere görevinden ve parti üyeliğinden istifa etti.

  Zafer Partisi’nin kronik problemi istifa, Zafer Partisi çöküyor mu ?

  Türkiye’nin dört bir yanından sayısız istifaların duyulduğu Zafer Partisi dağılıyor mu ? Süreğen şekilde insan kaybeden partinin büyüme ivmesi durduğu gibi insanların aklına “acaba dağılacak mı” sorusunu getiriyor. Zafer Partisi içinde görev almış bazı kişilerin istifa açıklamalarını beraber inceleyelim;

  Yesevi Bektaşi Oğuz Ocakları Genel Başkanı Ayhan Türk

  Ayhan Türk İstifa Açıklaması

  Bize bin yıldır Türkmen derler. Biz kanunla Türk olmadık. Türküm, Türkçüyüm. Hünkar Hacı Bektaşı Velinin yolunda Kızıl Elmanın neferiyim. Cemevleri Alevilerin ibadethanesidir. Zafer Partisindeki görevlerimden istifa ediyorum.

  Zafer Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sevda Gül Tunçer

  Sevda Gül Tunçer İstifa Açıklaması

  Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevimden ve Parti üyeliğimden istifa etmiş olduğumu saygılarımla bildiririm. Atatürk’ün Gençliğe Hitabede verdiği vazifenin bilincini her şartta taşıyacağım.Bu bilinçteki tüm arkadaşlara mücadelesinde başarılar diliyorum. Vatan,Emek,Onur!

  İsmail Koncuk

  Adana Milletvekili İsmail Koncuk İstifa Açıklaması4 ay önce Zafer Partisi Genel Sekreterliğinden istifa etmiştim. Bu süreçte, Divan üyeleri Serdar Öztürk, Neslihan Seven, Bülent Kutlu, Jülide Yılmaz ve eski Sivas Milletvekili Mehmet Ceylan istifa etti. Hiç bir tedbir alınmadığı gibi bu istifalar ve gerekçeleri görmezden gelindi.

  Gen. Sek. istifa gerekçelerim geçen 4 ay içinde maalesef hiç değişmedi, değiştirileceğine dair bir işaret de görmedim. Bir kaç kişi ile çıktığımız bu yolda, bu yönetim anlayışı ile maalesef daha ileri gidebilmek mümkün görünmüyor. Bu sebeplerle Zafer Partisinden istifa ediyorum.

  Zafer Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Batuhan Turul

  Zafer Partisi Muratpaşa İlçe Başkanı Batuhan Turul istifa Açıklaması

  “Makamın emek ve gönülden değil parayla satın alındığı, koltuk sevdası ve maddiyat için emek veren insanların saf dışı bırakılmak istendiği, Zafer Partisi  Antalya İl yönetiminde demokrasi olmaması sebebiyle Pasif durumdaki ilçelerin aktif olarak çalışan ilçelerdense il yönetimi tarafından öne geçirilmesi ve ilçeler arası ayrıştırmalara sebebiyet verilmesinden dolayı Muratpaşa ilçe başkanlığından ve il yönetimindeki arkadaşlarımızla beraber bu yolda yürüyen yönetimim ve 01/05/2022 tarihinden bugüne yapmış olduğunuz emeklerin karşılığında davanın vatan değil il başkanının bizzat ağzından çıkan benim için emek önemli değil istediğime istediğimi sağlarım demesi üzerine ortalama tüm ilçelere yapmış olduğumuz yaklaşık 400 kişilik bir üye kadromuzla beraber birlikte istifa etmekteyim”
 • Rusya’da kripto paralara talep 4 katına çıktı

  Rusya’da kripto paralara talep 4 katına çıktı

  Rusya’da, Ukrayna’daki savaşın başlamasıyla rubleyle yapılan birtakım kripto para süreçlerinin hacimlerinde yüzde 400’e yakın artışlar yaşandı.

  Rusya’da vatandaşlar, tasarruflarını koruyabilmek ve yurt dışına para transfer edebilmek için kripto paralara ağır ilgi gösteriyor.

  BITCOIN’E İLGİ YOĞUNLAŞTI

  Ukrayna’da savaşın başlamasından bir gün evvel, 23 Şubat’ta, Rus rublesiyle süreç yapılan Bitcoin (BTC) hacmi yaklaşık 100 BTC seviyesindeydi.
  Savaşın başladığı 24 Şubat’ta ise bu sayı yüzde 330 artışla 430 BTC’ye çıkarken, 7 Mart’ta 500 BTC’ye yükseldi.

  “Sabit coin” olarak tanımlanan Tether’da ruble ile yapılan süreçler de 23 Şubat’a kıyasla yüzde 400 artarak 28 Şubat’ta 35 milyon dolara çıktı.

  YILLIK SÜREÇ HACMİ 200 MİLYAR DOLARA ÇIKTI

  Rusya Merkez Bankası iddialarına nazaran Rusların kripto para üniteleriyle yıllık süreç hacmi yaklaşık 5 milyar dolar seviyesindeyken, kimi uzmanlara nazaran ise Rusya vatandaşlarının sahip oldukları toplam kripto varlıklar yaklaşık 200 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

  RUS YETKİLİLERİN KRİPTO PARALARA YAKLAŞIMI DEĞİŞTİ

  Son olarak ülkenin en büyük bankası Sberbank’a dijital finansal varlıkları ihraç ve takas etme lisansı verilirken, Rus hükümeti, ülkede kripto para madenciliği yapanlara yönelik yasakların gelmeyeceğini, bilakis bu kesime yönelik mevzuatların geliştirilmesi gerektiğini duyurdu.

  ECB LİDERİ BU DOĞRULTUDA AÇIKLAMA YAPTI

  Avrupa Merkez Bankası (ECB) Lideri Christine Lagarde da dün yaptığı açıklamada, kripto paraların Rusya’ya uygulanan yaptırımları delmekte kullanıldığını söyledi.

  “KRİPTO PARALAR AMBARGOYU AŞABİLMEK İÇİN BİR ARAÇ HALİNE GELEBİLİR”

  Moskova’daki Finans Üniversitesi’nin Sosyo-Ekonomik Araştırma Enstitüsü Yöneticisi Aleksey Zubyets, ülkede kripto paralara yönelik talebin daha da artacağını söyledi.

  Rus rublesindeki kıymet kaybının kelam konusu talebi artıran değerli bir öge olduğuna işaret eden Zubyets, “Diğer nedeni ise şu anda yaptırımlar nedeniyle muhakkak eserleri alabilmek için yurt dışına para göndermekte sorun yaşıyoruz. ABD ve Avrupa Birliği tarafından ilan edilen ekonomik savaşta, kripto paralar ambargoyu aşabilmek için bir araç haline gelebilir.” dedi.

  EKONOMİK SAVAŞTA KRİPTO PARALARIN ROLÜ ARTACAK

  Rusya’da yetkililerin daha evvel kripto paraları yasaklamak isterken artık farklı bir yaklaşım sergilediğine yönelik bir soruyu yanıtlayan Zubyets, şöyle konuştu:

  “Mevcut ekonomik durumun uzun yıllar süreceğini anlamamız lazım. Finans dünyası bir daha asla altı ay, bir yıl öncesindeki bir durumda olmayabilir. Yalnızca Rusya-Çin bloku değil, birçok farklı finansal ve ekonomik blok ortasındaki gayret çok daha keskin hale gelecek ve hayatımızda kalıcı bir fenomen haline gelecektir. Bu şartlar altında kripto paraların rolü de değişecek. Şunu anlamalısınız ki memleketler arası finansta herkesin herkese karşı olduğu kozmik gayretin artacağını varsaydığımızda bahsettiğim fenomen nedeniyle kripto paralar gelecekte çok daha yaygın bir ödeme aracı haline gelecek. Kripto paraların büyük bir geleceği var ve soru nasıl görüneceği, kripto para deveran sistemlerinin Rusya’da nasıl kurulacağıdır ve bunu önümüzdeki birkaç ay içinde, tahminen de önümüzdeki birkaç yıl içinde göreceğiz.”

 • Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky: NATO’dan vazgeçmeye hazırız

  Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky: NATO’dan vazgeçmeye hazırız

  Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaş 28’inci gününde devam ediyor.

  Bir yandan çatışmalar devam ederken öbür yandan da iki ülke ortasındaki görüşmeler sürüyor.

  Rusya, daha evvel savaşı bitirmek için Ukrayna’nın kabul etmesi gereken 3 ana kaidesini açıklamıştı.

  RUSYA 3 ANA HUSUSUN KABULÜNÜ KAİDE KOŞTU

  Kremlin’den yapılan açıklamada, Ukrayna’nın NATO üyeliğinden vazgeçmesi, Kırım’ın Rus toprağı olarak kabul edilmesi ve Donetsk ile Luhansk’ın bağımsızlığının tanınması savaşı bitirecek 3 husus olarak duyurulmuştu.

  Son olarak Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Ukrayna televizyonlarında yayınlanan röportajında, bunun, NATO konusunda Ukrayna ile ne yapılacağını bilmeyen Batı için, güvenliğini garantiye almak isteyen Ukrayna için ve NATO’nun daha fazla genişlemesini istemeyen Rusya için bir uzlaşma olduğunu açıkladı.

  “NATO ÜYELİĞİNDEN VAZGEÇMEYE HAZIRIZ”

  Zelensky, Rus askerlerinin geri çekilmesi, ateşkes sağlanması ve Ukrayna’nın güvenliğinin garanti edilmesi şartıyla ülkesinin NATO üyeliğinden vazgeçmeye hazır olduğunu söyledi.

  Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile direkt görüşme davetini yineleyen Zelensky, Putin ile görüşmedikçe Rusya’nın savaşa son vermek isteyip istemediğini anlamanın imkansız olduğunu belirtti.

 • Aybüke Pusat: O kelimeyi duyunca sinirlerim bozuluyor

  Aybüke Pusat: O kelimeyi duyunca sinirlerim bozuluyor

  Bir müddettir ekranlardan uzak olan Aybüke Pusat, geçtiğimiz günlerde YouTube’da yayınlanan İbrahim Selim ile Bu Gece programına konuk oldu. hakkında merak edilenleri anlatan Aybüke Pusat, sorulara içtenlikle cevap verdi.

  Pusat, “En çok hangi bahiste övgü almak güzeline sarfiyat?” sorusuna şu karşılığı verdi:

  “İYİ BİRİYİM”

  “İyi biri olduğum söylenince çok keyifli oluyorum. Zira ben yeterli biriyim. Bu kocaman bir ‘Ben yeterli biriyim’ kendini övmesi değil bu ortada. Düzgün biri olmaya çalışıyorum ve bunun farkındayım. Düzgünlük yapmaya, âlâ davranmaya, yeterli tarafından bakmaya yahut müspet olmaya çalışıyorum.

  “NEGATİF BİR HAYAT YAŞIYORUZ”

  Üstüne çok derecede bir gayret harcıyorum bunun için ve tüm uğraşım biri tarafından görülüp, takdir edilince de çok memnun oluyorum. Zira çok makus bir hayat yaşıyoruz yani bence negatif bir hayat yaşıyoruz.

  İnsanın aklına bin türlü şey geliyor. Birine ziyan vermek olabilir, manipüle etmek yahut palavra söylemek olabilir fakat ben hepsinin önüne pürüz koymaya çalışıyor ya da bunları seçmemeye çalışıyorum. O yüzden bu gayretimle ilgili uygun bir şey duymak çok hoşuma gidiyor.”

  “FARK ETMEZ”

  Pusat, “Hayatından bir kelimeyi sonsuza kadar çıkaracak olsan hangi söz olurdu?” sorusuna “Fark etmez’ sözü kadar sinirlendiğim bir şey daha olamaz. Bir arkadaşımla konuşuyoruzdur mesela ‘Ne yiyelim?’ sorusuna gelen yanıt; ‘Fark etmez…’ O kadar fark eder ki zira bağırsakların bozuktur ve o gün patates yemen gerekiyordur.

  Dolayısıyla bu senin için fark eder yahut ben o anda balık yemek istiyorumdur ancak sen daha dün balık yemişsindir. Hasebiyle tekrar çok fazla fark eder. ‘Bunu mu giyeyim, şunu mu?’ diye sorduğumda da tekrar ‘Fark etmez’ yanıtı birebir formda hudutlarımı bozuyor.

  Yani fark etmese sormazdım o denli değil mi? Bu karşılığı aldığımda tüm bedenim uyuşuyor ve hudut oluyorum.” yanıtını verdi.

 • Esenyurt’ta tapu anlaşmazlığı silahlı kavgaya dönüştü

  Esenyurt’ta tapu anlaşmazlığı silahlı kavgaya dönüştü

  224 dairelik rezidansın ,inşaatın bir ortağı tarafından tapulanarak 780 bireye satıldığı ve 150 milyonluk vurgun yapıldığı savı üzerine eli silahlı çete, hak sahiplerinden birini silahla yaraladı.

 • Süleyman Soylu: Şiddetle topyekün mücadelemiz sürüyor

  Süleyman Soylu: Şiddetle topyekün mücadelemiz sürüyor

  Süleyman Soylu: Şiddetle topyekün uğraşımız sürüyor

 • Türkiye’nin güneş enerjisinde kurulu gücü artıyor

  Türkiye’nin güneş enerjisinde kurulu gücü artıyor

  Tuzla Viaport Marina’da düzenlenen Solar İstanbul Güneş Gücü, Güç Depolama, Elektrikli Ulaşım ve Dijitalleşme Fuarı ve Konferansı’nda, Enerji ve Alışılmış Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye’nin güneş gücünde şurası gücünün yaklaşık 8 bin megavata ulaştığını bildirdi.

  YENİLENEBİLİR KAYNAKLI ELEKTRİK ÜRETİMİ 118 BİN 514 GİGAVATSAATE ULAŞTI

  Geçen yıl yenilenebilir kaynaklı elektrik üretiminin 118 bin 514 gigavatsaate ulaştığını aktaran Tancan, şöyle konuştu:

  “Sürdürülebilir ve pak güç anlayışıyla yenilenebilir güçte konseyi gücümüz bugün 53 bin 894 megavata geldi ve toplam konseyi güç içindeki hissesi yüzde 54’e ulaştı. Pak ve tükenmeyen güç kaynaklarımızın en değerlilerinden biri güneş gücü.

  8 YIL EVVEL GÜNEŞ SANTRALİ YOKTU

  8 yıl öncesine kadar şebekeye bağlı hiçbir güneş santralimiz yoktu. Güneş gücü kurulumları 2014’te 40,2 megavatla başladı. Son devirdeki artışlarla 2022 Şubat sonunda güneş gücü şurası gücümüz 7 bin 953 megavata ulaştı.”

  Tancan, güneş gücü heyeti gücünün Türkiye’nin toplam elektrik gücündeki hissesinin yüzde 8’e yükseldiğini tabir etti.

  GÜNEŞ GÜCÜNÜN HİSSESİ YENİLENEBİLİR GÜÇ İÇİNDE YÜZDE 14,8

  Güneş gücünün, yenilenebilir güç konseyi gücü içindeki hissesinin ise yüzde 14,8 olduğunu lisana getiren Tancan, “Güneş gücü şurası gücünde Avrupa’da 8, dünyada 16’ncı sıradayız.” dedi.

  Tancan, güneş gücü kapasitesinin artırılmasına yönelik yapılacak müsabakaları anımsatarak, “Yenilenebilir Güç Kaynak Alanları (YEKA) GES-4 yarışları toplam 1.000 megavat irtibat kapasitesinin tahsisine ve halihazırda YEKA olarak ilan edilmiş olan Niğde-Bor, Hatay Erzin ve Şanlıurfa-Viranşehir YEKA’da 50 ve 100 megavat kapasiteler halinde 15 adet güneş gücü santralinin kurulumuna yönelik olarak planlandı. Niğde-Bor YEKA için yapılacak Bor-1, Bor-2 ve Bor-3 yarışları için müracaatlar 30 Mart’ta alınacak.” bilgisini paylaştı.

 • Klein Entertaintment’ın Token Arzı Bitexen’de Başlıyor!

  Klein Entertaintment’ın Token Arzı Bitexen’de Başlıyor!

  Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen, KLEIN Token ön satışını başlatıyor. Özgür piyasada fiyatlanan toplumsal token KLEIN Token’ın ön satışı, kilitsiz seçenekleriyle Dijital Varlık Alım-Satım Platformu Bitexen’de ve 33 gün kilitli  %30  Armağanlı olarak Bitexen Club’da  gerçekleştirilecek.

  Türkiye’nin en geniş eser yelpazesine ve süreç çeşitliliğine sahip Bitexen, Türkiye’nin birinci cümbüş ve müzik kesimi tokenını arz edecek. Klein Token ile Klein’ın tüm yerlerinde rezervasyon ve giriş önceliği, sanatkarlar ile özel aktivitelerde yer alabilme ve birçok indirim  hakkı üzere avantajlar elde edilecek

  Ayrıyeten bütün Klein Token aktiflik iştiraklerinde kullanılan Klein Token’ların %40’ı NFT Gelirlerinin %20’si kullanılarak Klein Token satın alımı ve yakımı gerçekleştirilecek.

  Bitexen Teknoloji A.Ş. Hakkında

  2018 yılında İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan Bitexen Teknoloji A.Ş., geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek dalının öncü şirketleri ortasında yer alıyor. Kendi sadakat coin’ini kesime sunan şirket, Türkiye’nin en geniş eser çeşitliliği ve süreç imkânı sunan Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen ile kullanıcılarına hizmet veriyor.

   

 • Manchester United, Ajax teknik direktörüyle masada

  Manchester United, Ajax teknik direktörüyle masada

  İngiliz basını, Manchester United’ın Ajax Teknik Yöneticisi Erik deri Hag’la görüştüğünü yazdı.

  Ole Gunnar Solskjaer’in Kasım ayında kovulmasının akabinde vazifeye süreksiz olarak Ralf Rangnick’i getiren Kırmızı Şeytanlar, gelecek dönem için görüşmelere başladı. Bir an evvel teknik yöneticisini belirlemek isteyen ManU, adayları da bilerledi.

  Paris St-Germain’in teknik yöneticisi Mauricio Pochettino, Sevilla teknik işvereni Julen Lopetegui, Dünya Kupası sonrası kulüp grubu çalıştırmak isteyen İspanya Teknik Yöneticisi Luis Enrique ve Chelsea’deki performansıyla dikkat çeken Thomas Tuchel de listede. Tuchel ise Maviler’den ayrılmaya pek sıcak bakmıyor.

  Ajax Teknik Yöneticisi cilt Hag’ın da Pochettino üzere kulübüyle 2023’e kadar kontratı bulunuyor. Bayern Münih’in ikinci kadrosunun eski çalıştırıcılığını da yapan Cilt Hag, Aralık 2017’den bu yana Ajax’ın başında. Hollanda takımı, cilt Hag devrindeki performansıyla dikkat çekerken, 2019 ve 2021’de Hollanda şampiyonluğuna ulaştı.

  Ajax, 2019’da Şampiyonlar Ligi finaline de çok yaklaştı lakin Tottenham’a son dakikalarda kaybetti. Cilt Hag’den evvel çabucak hemen birebir takıma sahip Ajax, öteki teknik yöneticilerle bu biçim bir muvaffakiyete ulaşamadı.

  SON GÖRÜŞMELER OLUMLU İLERLİYOR

  Bu kaideler altında, meçhullüğü bir an evvel sonlandırmak isteyen Manchester United, Erik cilt Hag ile görüştü. Manchester United idaresi, cilt Hag’ın gerçek isim olduğu konusunda görüş birliğinde. Şimdi net bir karar olmasa da Hollandalıyla önümüzdeki günlerde masaya oturacak. Son görüşmeler de olumlu sürüyor.

  Manchester United’ı yeni dönem öncesi oyuncuların mukaveleleri de bekliyor. Paul Pogba, Jesse Lingard, Edinson Cavani ve Juan Mata’nın mukavelesi sona ere ek. 37 yaşındaki Cristiano Ronaldo’nun durumu ise meçhul.

  Erik cilt Hag’la muahedenin olması durumunda da grubun başına süreksiz olarak gelen Rangnick ise iki yıl daha kulüpte kalacak ve danışmanlık misyonunu sürdürecek.

 • Nihat Özdemir: Türk oyuncuların önü açılacak

  Nihat Özdemir: Türk oyuncuların önü açılacak

  Futbolda yabancı kuralı tartışılmaya devam ediyor. Yabancı kuralı önümüzdeki dönem 7+5 biçiminde devam edecek.

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Lideri Nihat Özdemir, bahisle ilgili açıklamalarda bulundu.

  “TÜRK OYUNCULARIN ÖNÜNÜN AÇILDIĞINA İNANIYORUZ”

  Bahisle alakalı görüşlerini anlatan Özdemir, şöyle konuştu:

  “Türkiye’nin en kıymetli mevzularından biri kulüplerin mali yapıları. Kulüplerin borç yükünü azaltmak için çalışmalar var ve biz de bunu destekliyoruz. Lakin bizim diğer bir hususumuz daha var; ekiplere bu yıl en fazla 8, gelecek dönem 7, sonraki dönem da 6 yabancı oynatma koşulunu getirdik. Bu biçimde Türk oyuncuların önünün açıldığına inanıyoruz. Yeni Keremler, Rıdvan’lar, Arda’lar gelecek.”


  “HER TAHKİM’İN VERECEĞİ KARARA HÜRMET DUYMALI”

  Özdemir, MHK tarafından liste dışı bırakılan 13 hakemin Tahkim Kurulu’na müracaat ettiler. Belge şu itirazda bulunduğunu hatırlatarak, “Tahkim Konseyimiz bizim Yargıtayımızdır. Herkesin Tahkim’in vereceği karara hürmet duyması gerekir.” diye konuştu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com