Hande Baladın’ı ‘Bergen gibi olmak’ ile tehdit eden şahsa mahkemeden takipsizlik! Sosyal medya ayağa kalktı

Bu sene dünya çapında büyük başarılara imza atan Filenin Sultanları şu sıralar hem sezon maçlarına hem de olimpiyatlara odaklanırken sosyal medyayı ayağa kaldıran yeni bir gelişme yaşandı. Milli takımın yetenekli üyelerinden genç voleybolcu Hande Baladın’ı geçtiğimiz aylarda tehdit eden ve sonrasında da yakalanarak hakkında soruşturma başlatılmış olan şahıs ile ilgili mahkeme tarafından verilen o karar, sosyal medya kullanıcılarının tepkilerine sebep oldu.

A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde forma giyen başarılı voleybolcu Hande Baladın, son dönemlerde kariyerinin yanı sıra sosyal medya paylaşımları ile de gündeme gelmeye devam ederken ünlü isim geçtiğimiz aylarda sosyal medya üzerinden birtakım tehditlere maruz kalmıştı. Bir sosyal medya kullanıcısının kendisini tehdit etmesi üzerine mahkemeye başvuruda bulunan Baladın, güvenlik tehlikesi ile karşı karşıya kaldığı için hem yakın çevresini hem de sevenlerini bir hayli endişelendirmişti. Hakkında hapis istemi ile mahkemeye sevk edilen şahıs, bugün yeni bir gelişme ile gündeme geldi. Mahkemenin soruşturma ile ilgili verdiği karar, gündeme bomba gibi düştü.

“YÜZÜNE ASİT ATACAĞIM”

Geçtiğimiz eylül ayında Mustafa Neşeli isimli şahıstan şikayetçi olan ve hakkında suç duyurusunda bulunan ünlü voleybolcu Hande Baladın, şahsın kendisini yüzüne asit atmak ve arabasını taramak ile tehdit ettiğini belirtmişti. Baladın’ın şikayetçi olduğu Neşeli hakkında 2 yıl 6 aydan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istendi.

MAHKEMEDEN TAKİPSİZLİK KARARI

Eylül ayında hakkında yapılan şikayet üzerine ifade veren Mustafa Neşeli, bipolar hastası olduğunu ve yaptıklarından ötürü pişmanlık duyduğunu belirtmişti. İfadenin üzerine Neşeli hakkında akıl sağlığı raporu alınmasına karar vermiş olan mahkeme, dosyayı uzlaştırma bürosuna göndermişti. Eczacıbaşı Spor Kulübü Derneği de Hande Baladın’a tehdit mesajları gönderdiği iddiası ile hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olan Mustafa Neşeli’nin ‘İş ve çalışma hürriyetini ihlal’ suçundan cezalandırılmasını istemişti.

Bir süredir devam eden soruşturma ile ilgili bugün yeni bir gelişme yaşandı. Edinilen bilgilere göre savcılık, dosya hakkında takipsizlik kararı verdi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*