Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 3 Mayıs 2022 28 Görüntüleme

Gözü yaşlı şehit annesi: Şehidimle gurur duyuyorum

Polis Memuru Serkan Latife, Bitlis’ten Muş Havalimanı’na giderken, Muş’un Hasköy ilçesinde 2015 yılında yaşanan trafik kazası sonucunda şehit olmuştu.

Ortadan geçen 6 yılın akabinde sonra birinci kere konuşan anne Songül Latife, oğlunu düşünde görmenin hayaliyle yaşadığını lisana getirerek, “Rüyalarıma gelmiyor, 6 yıldır Allah’a dua ediyorum Serkan düşlerime gelsin. Çok özledim, çok” dedi.

“ŞEHİT OLACAĞININ MANEVİ İŞARETİNİ ALMIŞTIK”

Şehidin ağabeyi Akıner Latife ise kardeşinin şehit olacağını hissettiğini söyleyerek, “Biz esasen hazırlıklıydık, şehit olacağının manevi işaretlerini almıştık annem hariç çabucak hemen hepimiz hissediyorduk. Serkan şehit olmadan evvel düşümde görmüştüm, yüreğim sıkışıyordu, kardeşimi arayıp namazlarını aksatma Serkan diye hatırlatmalarda bulunuyordum. Kısa bir mühlet sonra da şehit olduğu haberi geldi” sözlerini kullandı.

“2 SAATLİK MİSYONUM VAR GELECEĞİM”

Misyona gitmeden evvel eşinden menemen istediğini ve son isteğinin menemen olduğunu gözyaşlarıyla lisana getiren Songül Latife, “Göreve gitmek için sabah erkenden uyanıyor Serkan, torunum Zeynep’i öpüp, sevip konuttan çıkıyor. Telefonla eşini arıyor, 2 saatlik misyonum var, 2 saat sonra geleceğim sen menemen yap, gelince kahvaltı yapalım diyor. Eşi de gelirken salatalık getir diyor ona yanıt veriyor, daha sonra gelinim Fatma yumurta istemek için ileti atıyor yanıt gelmiyor. Telefonla arıyor ulaşamıyor. O sırada kaza yapmış yavrum, telefonu kapalı bir daha da haber alamadık” biçiminde konuştu.

“2,5 YILLIK EVLİYDİ 15 AYLIK KIZI VARDI”

“Torunum Zeynep, babası şehit olduğunda 15 aylıktı, Zeynep kuzum yetim kaldı” diyen Latife, “2,5 yıllık evliydi, şehit olduğu vakit 1,5 yaşındaydı kızı, daha bebekti yavrumun yavrusu. Ne vakit asker, polis görsem, şehit haberlerine denk gelsem televizyonda birebir o günleri, o hisleri yine yaşıyorum” sözlerini kullandı.

HEM EŞİNİ KAYBETTİ HEM OĞLU ŞEHİT OLDU

Oğlunun şehit olmasının akabinde konuta kapandığını lisana getiren anne, eşinin vefat etmesinin akabinde bir de evlat acısı yaşadığını, dünyasının karardığını söyledi.

“HASRETİYLE YANIP KAVRULUYORUM”

6 yıldır gözüne uyku girmediğini, her gün dua ettiğini tabir eden anne, “6 yıl oldu bu yaz 7’nci yılına girecek. 6 yıldır günler nasıl geçiyor bilmiyorum dinlediğim bir türküde bile yavrum aklımda oluyor, onun hasretiyle, hayaliyle yatıp kalkıyorum şehit olduktan sonra tamamıyla dünyam karardı, onun hasretiyle yanıp, kavruluyorum istiyorum bir an önce Serkan’ıma kavuşayım, bu hasretlik son bulsun” kelamlarını kullandı.

“OĞLUM ŞEHİT OLMUŞ, BEN AĞIR YARALI BİLİYORUM”

Oğlunun şehit olduğunu herkesin bildiğini belirten anne, durumu kendisinden üzülmemesi için sakladıklarını lisana getirdi.

Polislerin, sağlıkçıların konuta gelmesi üzerine oğlunun şehit olduğunu anlayan anne, “Oğlum Akıner gelinimi aradı orada Serkan’ın şehit olduğunu söyledi ancak gelinim bana hiçbir şey söylemedi teyzem konuk gelecek dedi, meskeni toplamaya başladı. Sonra Akıner konuta geldi, Serkan kaza yaptı oraya gidiyoruz dedi, ben ağır yaralı biliyorum oğlumu, herkes toplandı buraya Serkan’dan güzel bir haber bekliyoruz, beni de götürün Serkan’ın yanına dedim kimse götürmedi bekliyorum konuta yaralı gelsin onu bakayım ellerimle, sabah bir baktım konuta polisler, sağlıkçılar geldi orada anladım oğlum, yavrum Serkan şehit olmuş” diye konuştu.

“ŞEHİDİMLE GURUR DUYUYORUM”

Oğlunun hayalinin daima askerlik, polislik üzere meslekler olduğunu vurgulayan anne, “Serkan’ım, yavrum çok canlı çok atılgandı. Sporunu yapar, ederdi daima polis, asker olmak isterdi merakı bu istikametteydi. Mertti, yürekliydi. Allah kimseye evlat acısı vermesin bizi ayakta tutan, bir nebze teselli eden şehitliği oluyor. Şehidimle gurur duyuyorum” formunda konuştu.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com