Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji 2 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Google’ın okyanus altı internet kabloları Afrika’ya ulaştı

Günlük hayatımızda birçok kere internete giriyor yahut kullandığımız uygulamalarda vakit geçiriyoruz. Lakin dünyadaki birçok insan hala tüm bunlara kolay bir halde erişemiyor.

Bu nedenle Google’ın çatı şirketi Alphabet; ulaşılması zor yerlere, kırsal alanlara ve felaketten etkilenen noktalara kablosuz internet sağlamak için .çeşitli projeler hayata geçiriyor.

Google, 2019 yılında Avrupa’yı Togo, Nijerya, Namibya, Güney Afrika ve Saint Helena’ya bağlayacak olan Equiano su altı internet kablosu projesini tanıtmıştı.

BİRİNCİ ADIM TAMAMLANDI

Şirket, bu teşebbüsün bir kesimi olarak Portekiz’in Lizbon kentinden Togo’nun Lome kentine olan birinci adımın tamamlandığını duyurdu.

Google‘ın yeni hizmeti sayesinde, Togo’da daha yüksek internet suratları daha âlâ kullanıcı tecrübesi ve daha düşük internet fiyatları sunulacak.

2021’de 10 Mbps olarak hesaplanan Togo’nun ortalama internet suratı, 21 Mbps düzeylerine yükselecek. Ayrıyeten internetin fiyatı da ortalama yüzde 14 azalacak.

Öte yandan, 2022 ile 2025 yılları ortasında Equiano projesinin Togo’da dolaylı olarak 37 bin yeni iş imkanı sağlaması bekleniyor.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com