Geely Galaxy E8 Görücüye Çıktı: İşte Özellikleri

Çin’in büyük elektrikli araç üreticisi Geely, Guangzhou Otomobil Fuarı’nda yeni sedan EV Galaxy E8 modelini piyasaya çıkardı. Araç tasarım ve özellik olarak BYD’nin Han modeline rakip olması bekleniyor.

Geely Galaxy E8, Firmanın Sürdürülebilir Deneyim Mimarisi (SEA) Platformu Üzerine İnşa Edildi

EV araç zarif bir tasarıma sahip. Geely‘nin Sürdürülebilir Deneyim Mimarisi (SEA) plaftormu üzerine inşa edilmiş otomobilin 665 km menzili bulunuyor. 5.010 x 1.920 x 1.465 mm boyut, 115,1 inç dingil mesafesi ve 0,199 sürtünme katsayısına sahip. Galaxy E8’in bu sürtünme katsayısı ile Mercedes Benz EQS ve Nio ET7’den daha iyi.

Aracın kalbinde iki farklı motor seçeneği bulunuyor. 400 voltluk motorun ilk versiytonu 62 kWh LFP bataryaya sahip ve 227 beygir güç, 550 km menzil sunuyor. Diğer versiyon ise 76 kWh batarya, 272 beygir güç ve 665 km menzile sahip.

Galaxy E8’in ön kıısmında iki keskin hatlara sahip far bulunuyor. Yan tarafın sade görünüme sahip olması ise aerodinamiği arttırıyor.Arka tarafta ise şerit şeklinde yüzlerce LED’den oluşan stop lambaları dikkat çekiyor.

Yok artık diyeceğiniz yukarıdaki görüntüde Geely, 8K çözünürlük ve 45 inç devasa boydan boya ön konsol eklemiş. Bu eğlence bilgi sistemine ise Qualcoom Snapdragon 8295 çipseti güç verecek. Aracın orta konsolu oldukça sade tutulmuş.

Geely Galaxy E8

Araç 17 Kasım tarihinde ön siparişe açılacak ve fiyatı henüz net değil.

Teknoloji Haberleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*