Ana Sayfa Spor 18 Mart 2022 19 Görüntüleme

Galatasaray, Barcelona yönetimi için organizasyon düzenledi

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu rövanşında bugün saat 20.45’te karşı karşıya gelecek.

Sarı-kırmızılıların Barcelona ile karşılaşacağı mücadele öncesi iki kulübün başkan ve yöneticileri bir araya geldi.

ALİ KOÇ DA KATILDI

Dün gece düzenlenen yemekte iki takım yetkilileri yer alırken, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da organizasyona katıldı.

Bugün Laporta, Galatsaray yönetimi ile Boğaz turu attı. Tura eski başkanlardan Adnan Polat da katıldı.

LAPORTA GALATASARAY LİSESİ’Nİ DE ZİYARET ETTİ

Ekip daha sonra Galatasaray Lisesi’ni ve Galatasaray Müzesi’ni ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Yardımcısı Bikem Kanık, Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Reha Keskin ve Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Murat Develioğlu da yer aldı.

Burak Elmas, Barcelona Başkanı Laporta’ya günün anısına tablo takdim ederken, Laporta da Elmas’a Barcelona forması hediye etti. Barcelona Kulübü Başkanı Laporta, görme imkanı elde ettiği Galatasaray Üniversitesi ve Galatasaray Adası’nı da ziyaret ederek bilgiler aldı.


“LİSEMİZİN TARİHİNİ KENDİSİNE ANLATTIK”

Burak Elmas ve Barcelona Başkanı Joan Laporta, ziyaret sırasında GS TV’ye açıklamalarda bulundu. Burak Elmas, ziyaretle ilgili olarak, “Barcelona’da konuşmuştuk Galatasarayımızın kurulduğu ocağı, tarihini anlatmıştık. O da burayı görmek istedi. Lisemizde çok önemli bir ağırlama gerçekleştiriyoruz. Lisemizin tarihini, dolayısıyla kulübümüzün tarihini kendisine anlattık.” diye konuştu.


“HAYRAN KALDIM, BÜYÜLENDİM”

Galatasaray’ın tarihine hayran kaldığını belirten Barcelona Başkanı Joan Laporta, “Hayran kaldım ve büyülendim. Bu güzellikte bir yer aynı zamanda tarih dolu, bizlere bakan koskoca bir geçmiş var. Burada birçok duygu var. Tarih ve eğitim iç içe. Biz Burak Başkan ile Barcelona’dayken, o hep Galatasaray bir kulüpten daha fazlası diyordu.

Biz de bunu kendimiz için söyleriz. Barcelona bir kulüpten fazlasıdır. Ben de başkanın söylediklerini düşünüyordum, anlamaya çalışıyordum. Şimdi çok iyi anladım. Galatasaray hem çok branşlı bir kulüp hem de bir eğitim yuvası. Bu gençler için çok önemli.

Değerlerle birlikte büyümeleri için Misafirperverliğiniz için müteşekkirim. 15. yüzyıldan kalma bir okulu, Galatasaray Lisesi’ni ziyaret eden rakip kulüp olmamız bizim için de büyük bir onur. Bu beni oldukça duygusallaştırdı” şeklinde konuştu.


teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com