Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 2 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Fatih’te ayakta duramayan yaşlı kadın, kısa mesafe nedeniyle taksiye alınmadı

Yolcu seçmeye devam eden taksi sürücüleri, vatandaşın sıkıntısı haline geldi.

Kısa ara fiyatlarına artırım gelse de, sürücüler yolcuları mağdur etmekten vazgeçmiyor.

Her geçen gün yeni bir problemiyle karşılaştığımız taksi sürücüleri, bu sefer ayakta durmaya mecali olmayan yaşlı bayanı aracına kabul etmeyerek gündeme geldi.

Fatih’teki Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin acil kapısından çıkan yaşlı bayan taksiye binip meskenine gitmek istedi.

ZAHMETLE DURDURDUĞU TAKSİYE BİNEMEDİ

Yaşlı bayan el kaldırsa da taksiciler durmayarak yoluna devam etti. Bir müddet bekledikten sonra bir taksi durdurabildi.

Yaşlı bayana nereye gideceğini soran taksici, arayı beğenmeyerek yoluna devam etti.

“ALLAH İSTEĞİ İÇİN, AYAKTA DURAMIYORUM”

Yaşlı bayanın taksiye binme çabasını kaydeden otobüs şoförü bir yandan olayı anlattı.

Otobüs şoförü, “Bugün 21 Mart Pazartesi. Cerrahpaşa Hastanesi’nin yan kapısında, acildeyiz. Bu teyzemiz taksicilere yalvarıyor. ‘Allah isteği için, ayakta duramıyorum. Beni meskenime bırakın’ diyor. Taksici duruyor. Gideceği adresi soruyor. Yakın aralık olduğu için almıyor.


“BU AYIP, YETER”

Yolcuya gittiğini düşünsek niçin durup soruyor. Bu teyze burada 5 tane taksi çevirdi. Bu ayıp bize kâfi. Hoş para kazanacağız diye insanların mağdur etmenin manası yok. Ben de bu işi yapıyorum

‘NE OLUR ALSAN’ DİYE YALVARDI

Ne olur alsan beni diyor. Bunlar da almadı. Bir tanesi durdu. Adres soracak. Kısa uzaklık olduğu için almayacak. Almadı, devam ediyor. Ayıp. Yalvarıyor. ‘Ne olur meskene bırakın’ diyor. Bayan da ısrar ediyor. Demin yolcuyu indirdi. Tekrar almadı. Tahminen o bayan kemoterapiye girdi. Tahminen kanser hastası. Tahminen ışına girdi. Şu otomobil belediye arabası olmasa kendim alıp götüreceğim. Yazıklar olsun” tabirlerini kullandı.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com