Ana Sayfa Bugünün Manşetleri, Gündem 24 Mayıs 2022 20 Görüntüleme

Fahrettin Koca: Sağlık çalışanlarına karşı sabırlı ve anlayışlı olmalıyız

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, kameraların karşısına geçti.

Bakan Koca, sıhhat çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili açıklamalarda bulundu.

Sağlıkçıların koronavirüs sürecinde hayli yıprandığının altını çizen Koca, vatandaşlara sağduyu daveti yaptı.

“YAPILACAK DÜZENLEMELER SİZİ ŞİMDİDEN MÜSTERİH ETSİN”

Atılacak adımlarla sıhhatte şiddetin çözüleceğini kelamlarına ekleyen Fahrettin Koca, “Bu devlet bir hukuk devletidir. Yapılacak düzenlemeler sizi şimdiden müsterih etsin.” dedi.

Bakan Koca’nın açıklamalarından kıymetli satır başları şu biçimde:

“Sağlığı, saadeti olan değerli vatandaşlarım ve sıhhat çalışanları, biliyoruz ki şiddet olayları hasta doktor ilgisini daha çok etkilemeye başladı. Doktora şiddet uygulayanların birçoğunun öbür şiddet hadiselerinin bulunması tesadüf değildir. Şiddet olaylarının büyük bir kısmını kelamlı şiddet oluşturuyor. Hasta ve hasta yakını ile sıhhat çalışanı ortasında kaynaklanan yanlış beklentidir.

Sıhhat çalışanları için atacağımız adımlarla bu sorunu aşacağımızı düşünüyoruz. Bu devlet bir hukuk devletidir. Yapılacak düzenlemeler sizi şimdiden müsterih etsin.  Sıhhat çalışanlarına karşı sabırlı ve anlayışlı olmalıyız.  Sıhhat profesyonellerinin anlaşılmaya gereksinimi olduğu üzere bizlere gelen hastaların da anlaşılmaya muhtaçlığı vardır.

“KANUN TEKLİFİ, ŞİDDET OLAYINDA CEZAYI ARTIRAN BİR CÜRÜM HALİNE GELECEK”

14 Mart Tıp Bayramı kutlamalarında cumhurbaşkanı Erdoğan 5 müjde verdi. 3’ü için harekete geçildi. Kimi kanunlarda değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifi, meclise sunuldu. Sıhhatte şiddet yasası Adalet Kurulu’na sevk edildi. Bu kanun teklifi şiddet olayında cezayı artıran bir kabahat olayı haline getirecek. Sıhhat çalışanlarına sıhhat ordusu ismini verdik. Artık bunun göz gerisi edilmesine müsaade veremeyiz.

Biri milletini düşmana, biri milletini hastalıklara karşı koruyan ordumuz var. Ordu millet olan bu toplum, bunları birbirinden ayıramaz. Hasta hakları korunmasında hassasız. Sıhhat çalışanlarının açılan davalarda haksız bedeller ödemesine karşı gerekli adımları atacağız. Cumhurbaşkanımızın hasta haklarına ve çalışanlarına verdiği inanç en büyük gücümüzdür.”

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com