Esra Ezmeci’nin erkekler ile ilgili tespiti olay yarattı! ‘Cinsellik’ dedi, o döneme dikkat çekti

Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, dün akşam da bir süredir olduğu gibi soru- cevap etkinliği ile Instagram’a damgasını vurmayı başardı. Takipçilerinden ve diğer sosyal medya kullanıcılarından gelen soruları yanıtlayarak aslında hem kişisel hem de genel olarak fayda sağlamaya çalışan ünlü psikolog, cinsellik içerikli yanıtları ile dikkat çekti.

Şimdilerde Beyaz TV’de yayınlanan gündüz kuşağı programı ile dikkatleri üzerine çekmeyi sürdüren Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, yoğun çalışma programına rağmen milyonlarca takipçisinin bulunduğu Instagram hesabını da ihmal etmemeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak dün akşam düzenlemiş olduğu soru- cevap etkinliği aracılığı ile takipçileri ile etkileşime giren ünlü psikolog, yanıtladığı sorular ile bir kez daha olay yaratmayı başardı.

“ERKEKLER NEDEN CİNSELLİĞE DÜŞKÜN?”

14 Kasım Salı akşamı Instagram hesabının hikayeler kısmından yeni bir soru- cevap etkinliği düzenleyerek sosyal medya kullanıcılarına bir nevi tek soruda danışmanlık hizmeti veren Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, belki de milyonların kafasında olan o soruyu da görmezden gelmedi. Esra Ezmeci’nin, erkekler ile cinsellik arasında kurulan güçlü bağa yönelik yapmış olduğu tespit, dikkat çekti.

Uzman Klinik Psikolog Esra Ezmeci, erkeklerin cinselliğe düşkün olmaları ile ilgili olarak şöyle bir açıklamada bulundu: “Erkekler bir kadını beğendikleri zaman önce cinsel olarak istemeye başlarlar, hoşlanma döneminde artan hormonlar bu isteği artırır. Bu istek ne kadar uzun süre yüksek seviyede olursa, yani ‘zor elde edilmek’, o zaman hoşlantı durumu aşka dönüşebilir. Yani o dönemde yapılan duygusal yatırımlar aşka dönüşüyor.”

“ERKEKLER NEDEN CİDDİ İLİŞKİ DÜŞÜNMEZLER?”

Bir başka takipçisinden gelen “Erkekler neden ciddi ilişki düşünmeyip sürekli ertelerler?” sorusunu da görmezden gelmeyen Esra Ezmeci, o sosyal medya kullanıcısına şu şekilde karşılık verdi: “Ciddi düşünmek, sorumluluk almak demek. Bu da zor ve emek harcanması gereken bir şey. İnsanoğlu kolay yoldan hazza ulaşmayı, zor yoldan hazza ulaşmaya tercih edecektir. O yüzden de ciddi ilişki olmadan sizinle birliktelik yaşama yolunu isteyebilir. Burada önemli olan sizin dik durulunuz ve onlar ciddi yola gelmezse size hiçbir zaman ulaşamayacaklarını anlatabilmeniz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*