Ana Sayfa Gündem 10 Nisan 2022 21 Görüntüleme

Esenyurt’ta kadınları hedef alan kapkaç çetesi yakalandı

İstanbul Esenyurt’ta Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan otobüs durağında bekleyen bayanın cep telefonu, bir kişi tarafından kapkaç yolu ile çalındı.

Telefonu çalan kuşkulu, kendisini bekleyen arabaya binip arkadaşlarıyla olay yerinden uzaklaştı. Olayın şokunu atlatan bayan, durumu polis gruplarına bildirdi. Gelen polisler, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

 

GÜVENLİK KAMERA MANZARALARINDAN TESPİT EDİLDİLER

Etraftaki güvenlik kameralarını inceleyen Esenyurt İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği takımları, kapkaççının 2 gün evvel de tıpkı prosedürle hırsızlık yapan A.G. olduğunu belirledi.

3 KAPKAÇÇI YAKALANDI

Şüphelileri yakalamak için çalışma başlatan Esenyurt Asayiş Ofis grupları, A.G.’yi kapkaç olayının yaşandığı sokakta yakaladı.

Tabiri alınmak üzere polis merkezine götürülen A.G., cürmünü itiraf etti. Polis takımlarının yaptığı çalışmalarda Y.G. ve B.Y., farklı adreslerde cep telefonlarıyla birlikte yakalandı.

2 KİŞİ TUTUKLANDI

İki kapkaç olayının şüphelilerin de tıpkı bireyler olduğu belirlenirken, çalınan telefonlar da mağdurlara teslim edildi.

Emniyetteki süreçleri tamamlanan A.G. ve B.Y. çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, Y.G.’nin isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldığı öğrenildi.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com