Ana Sayfa Gündem 1 Mayıs 2022 19 Görüntüleme

Esenler’de devrilen kamyondaki şahısları, kurtarmak için seferber oldular

İstanbul Esenler’de TEM irtibat yolu Aksaray istikametinde Fatih Demirci’nin kullandığı kamyon, şimdi bilinmeyen bir nedenle denetimden çıkarak devrildi.

Kaza sonrası şoför Fatih Demirci ve yanında bulunan Onur Çetin hafif halde yaralandı. Yoldan geçenler bir yandan yardıma koşarken öbür yandan da durumu polis, itfaiye ve sıhhat gruplarına haber verdi.

CAMA TEKME İLE MÜDAHALE ETTİLER

Kazanın akabinde hafif halde yaralanan Fatih Demirci ve Onur Çetin’i kamyonun içinde görenler, bulundukları şoför kabininden çıkarmak için seferber oldu.

Olay yerine gelen kimi vatandaşlar, “Üst kapıyı aç” biçiminde seslenirken, kimileri da cama tekme atmaya başladı. Birinci tekmelerden sonra camın kırılmayacağını anlayan bir kişi, “Cama sen vur” halinde tavsiyede bulundu.

2 YARALI HASTANEYE KALDIRILDI

Bu biçimde de sonuç alamayan vatandaşlar, camı uzun bir müddet tekmeledi. Bir orta içerideki yaralıların kapıyı açma teşebbüsleri görülse de kamyonun camı kırıldı.

Etraftakilerin yardımı ile çıkarılan 2 kişi, olay yerine gelen sıhhat grupları tarafından hastaneye kaldırdı.

Polis takımları, ikinci bir kaza yaşanmaması için yolda tedbir alırken kaza nedeniyle yolda uzun araç kuyrukları oluştu.

TRAFİK OLAĞANA DÖNDÜ

Devrilen kamyon olay yerine çağrılan vinç ile bulunduğu yerden kaldırılarak otoparka çekildi. Yolun temizlenmesinin akabinde trafik tekrar olağan seyrine döndü.  Polis kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Etiketler:
teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com