Emeklinin cebi bu ay şahlanacak! 12 bin 500 TL’lik ek ödeme için resmi onay verildi… Tek şart var


Ekim ayında düzenlenen Kabine Toplantısı’nda alınmış olan karar kapsamında emeklilere Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıldönümü için özel olarak 5 bin TL’lik ikramiye ödemesinin yapılacağı bildirilmişti. Söz konusu ödemenin hesaplarına aktarılmasını bekleyen emeklilere, son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan bir açıklama geldi. Bakanlık 5 bin TL’lik ödemenin SSK’lılara 11- 13 Kasım tarihleri arasında Bağ- KUR ve Emekli Sandığı mensuplarına ise 14 Kasım tarihinde yapılmış olduğunu bildirdi.

Emekli ikramiyesi ödemelerinin tamamlanmasının ardından kasım ayı maaş ödemeleri için geri sayım devam ederken bankacılık sektöründen milyonları ilgilendiren önemli bir açıklama geldi. Her ay olduğu gibi bu ayda emeklilere promosyon ödemesi yapmaya devam ettiğini belirten ING Bank, rekor ödeme tutarını resmen paylaştı. Peki, ING Bank’ın emekli promosyonu hizmetinden kimler, nasıl faydalanabilir? İşte ayrıntılar…

MAAŞ HESABINI TAŞIMAK YETERLİ

Bu ay maaş ödemelerine ek olarak 5 bin TL’lik Cumhuriyet ikramiyesinden de yararlanan emeklilere son olarak bankacılık sektöründen müjdeli bir haber geldi. Aylardır düzenlediği promosyon kampanyaları ile gündemden düşmeyen ING Bank, rekor bir ödeme tutarına daha imza atmış olduğunu bildirdi. Bankanın resmi internet sitesi aracılığı ile yapılmış olan açıklamaya göre söz konusu maaş harici promosyon ödemesinden yararlanmak isteyenlerin 30 Kasım 2023 tarihine kadar maaş hesaplarını banka bünyesine taşımaları gerekiyor. Taşıma talimatları ise bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı ekranı ve şubeleri aracılığı ile verilebiliyor.

ING BANK’IN PROMOSYON ÖDEMESİ NE KADAR?

ING Bank emekli promosyonu tutarını, kişinin SGK maaşına göre belirliyor. Bu kapsamda; maaşı 3.499 TL’ye kadar olanlara 5 bin 100 TL, 3.500- 7.499 TL aralığında olanlara 5 bin 950 TL, 7.500- 9.999 TL aralığında olanlara 7 bin 650 TL, 10.000 TL ve üzeri tutarlarda olanlara ise 8 bin 500 TL ödeniyor. Ek olarak fatura ödeme talimatı verenlere talimat başına 1000 TL, toplamda ise 4000 TL promosyon harici olacak şekilde tanımlanıyor. Böylelikle bir kişi maaş hesabını taşıması durumunda ING Bank’tan 12 bin 500 TL’ye kadar ek ödeme hizmeti alabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*