Ana Sayfa Bilim ve Teknoloji 26 Mart 2022 24 Görüntüleme

Elveda çentik: iPhone 14 Pro’nun tasarımını gösteren çizimler yayınlandı

Apple, her ne kadar çentikli ekranı birinci benimseyen akıllı telefon üreticisi olsa da günümüzde rakipleri artık bu tasarımı büsbütün bıraktı ve çentiği kaldırdı.

Çentikli ekran dizaynında ısrar eden Apple, geçen yıl tanıttığı iPhone 13 serisinde çentiği biraz daha küçültmüştü.

Apple’ın bu yıl piyasaya süreceği iPhone 14 serisinde çentikli ekrandan vazgeçeceği ve delikli ekran kullanacağı savlarını daha evvel sizlerle paylaşmıştık.

YENİ ÇİZİMLER YAYINLANDI

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında tanıtmaya hazırlandığı iPhone 14 Pro’nun CAD çizimleri ortaya çıktı. Görseller, yeni iPhone serisi için bir müddettir konuluşan çentiksiz ekranı doğrular nitelikte.

Manzaralar, 2022 model amiral gemisi iPhone’un, Face ID sensörlerini ve bir selfie kamerasını barındırmak için, biri yuvarlak ve biri hap biçiminde oval olmak üzere iki delikle geleceğine dair daha evvelki sızıntıları da doğruluyor.

Şirket bu istikamette bir değişiklik yapması durumunda, 2017’de piyasaya sürülen iPhone X modelinden bu yana birinci defa çentiği rafa kaldırmış olacak.

Apple’ın önümüzdeki eylül ayında 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone 14 Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max olmak üzere dört model çıkarması bekleniyor.

Şirket, bu yıl tekrar 4 farklı iPhone piyasaya sürecek olmasına karşın artık iPhone küçük modelinden vazgeçecek. iPhone 14 ile ilgili yeni bilgiler geldiğinde, sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

teknoloji haberleri haberler haberler
Tema Tasarım | Osgaka.com